Anne Karnındaki Bebeğin Üç Boyutlu (3D) Baskısı Alındı!

Sponsorlu Bağlantılar

3D baskı ile bebek doğmadan fiziksel sağlık problemleri anlaşılacak

3D baskı yöntemi ile şimdiye kadar bir çok şey üretildi. Ev, araba, silah gibi inanılmaz şeylerin ardından şimdide anne karnındaki bebeğin üç boyutlu baskısı alındı. 3D yazıcılar kullanılarak ultrason taramaları sayesinde bebeğin 3D baskısı alındı. Bu sayede bebek doğmadan önce anne karnında maruz kaldığı fiziksel sakatlıklar öğrenilmiş olacak. Ve doğumdan önce müdahale edilebilecek.

Geleceğin en önemli teknolojisi olması beklenen 3D yazıcılar ve 3D baskı teknolojisi hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı bile. Bilim ve tıp alanında yavaş yavaş kullanılmaya başlanan 3D baskı teknolojisi ile daha önce kafatası, protezler gibi uzuvların bu yöntemle üretildiğine şahit olmuştuk.

3D baskı bebek

Sponsorlu Bağlantılarrr

Son olarak anne karnındaki bebeğin ultrason görüntüleri sayesinde 3D baskısı hazırlandı. Ultrason işleminin ardından, gerçek boyutlardaki bebek kafatasının 3D baskısının alınışını aşağıdaki görüntülerde görebilirsiniz.

3D baskı bebek 2

3D baskı yolu ile fetus içinde gelişim aşamasındaki bebeğin detaylı görüntülerine ulaşılırken, konunun ana fikri bir tür anı şeklinde olmanın da ötesine geçiyor.

3D baskı bebek 3

ABD ve Japonya’da popülerliği hızla gelişen bir sağlık yöntemi olmaya başlayan bu tür baskılarla, bir bebeğin doğmadan önceki sağlık sorunları hakkında fikir elde edilebiliyor. Fiziksel sakatlıklarla dogma riskleri ortaya çıkabiliyor ve yarık dudak gibi yüz deformasyonları tespit edilebiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir