CD’den Yapılan Tasarımlar ve İcatlar

Sponsorlu Bağlantılar

Yaratıcılığınızı Gösterin

Bilgisayar kullanıcılarının veri depolamak yada verileri başka yere taşımak için kullandıkları cd ve dvdleri işlevlerini yitirdikten sonra atmaktadırlar. Çünkü yeterince kullanılan bu depolama araçları bir süre sonra görevlerini yapamaz hale gelmekte. Bu aşamadan sonra bozulan cd leri atmadan önce bir kez daha düşünün derim. Burada işini artık yaramayan eski cdleri değerlendirebileceğiniz bazı fikirler sunacağız. Umarım işinize yarayan bir yöntemi tercih edip eski cdlerinizi değerlendirirsiniz.

İnternet ve bilgisayar kullanımı arttıkça depolama ve paylaşım amaçlı kullandığımız CD,DVD  ve BLU-RAY DISC kullanım oranıda artış gösteriyor.

Ancak ilerleyen teknoloji ile orantılı olarak CD lerin içindeki bilgiler geçerliliğini kaybediyor. Dolayısıyla Cd lerin atılması veya imha edilmesi gerekiyor. Ancak petrol türevli olan plastik Cd lerin doğa tarafından imha edilmesi uzun zaman almakta ve doğaya  zarar vermektedir.

İşte bu yazımızda sizlere atılmaya yüz tutmuş petrol türevli plastik Cd ler kullanılarak yapılan tasarımlardan örnekler sunacağız.

İşte CD’den Yapılabilecek İcatlar

Resimler tam boyutları ile görüntülemek için üzerine tıklayınız…

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir