Gebelik ve Diyabet Gibi Testler Akıllı Telefonlar İle Yapılacak!

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Telefonlar Test Yapacak!

Teknoloji her geçen gün insan hayatını biraz daha kolaylaştırıyor. Teknoloji bu defa da sağlık alanında büyük bir kolaylık sağlayacak. Alman bilim adamları tarafından yapılan çalışmada akıllı telefonlar sayesinde bir çok sağlık testi yapılacak.

Almanya Hanover Üniversitesi bilim adamları geliştirdikleri bir modül sayesinde  gebelikten, diyabete birçok farklı biyolojik değişiklik hemen tespit edilebilecek.

Surface Plasmon Resonance teknolojisi sayesinde bu sonuçlar alınıyor. Bu elektronik sistem sayesinde organizmada ortaya çıkan biyolojik değişiklikler yüksek doğruluk oranıyla tahmin edilebiliyor. Akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama ile çalışan sistemin hedef maddesi gliserin başarılı bir şekilde tespit edilebiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

rp_TelefonTehlikesi-300x221.jpg

Bunun daha başlangıç olduğunu vurgulayan Alman bilim adamları vücuttaani biiyolojik değişikliklere neden olan pek çok etkenin bu sayede anında tespit edilebileceğini ve geliştirilen yazılımlarla verilerin yetkili mercilere hızlı bir şekilde ulaştırılarak pek çok hayatın kurtarılabileceğini belirttiler.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir