Kemik Kırıklarını Hızlı İyileştiren ve Kemikleri Güçlendiren Bitki: Marijuana

Sponsorlu Bağlantılar

Marijuana Bitkisi Kemikleri Hızlı İyileştiriyor

Tel Aviv Üniversitesi bilim adamları tarafından yapılan yeni bir bilimsel araştırma sonucunda marijuana karışımının kemik kırıklarını hızlı bir şekilde iyileştirdiği görüldü. Fareler üzerinden denenen marijuana karışımı kırık kemikleri diğer farelere göre daha hızlı iyileştirdiği gözlemlendi.

Bu bilimsel araştırma Journal of Bone and Mineral Research dergisinde de yayımlandı. Bu marijuana bitkisi hem kemikleri hızlı bir şekilde iyileştiriyor hemde kırılmalara karşı daha güçlü hale getiriyor.

marijuana bitkisi

Sponsorlu Bağlantılar

Marijuana bitkisinde bulunan cannabinoidin kemik gelişimini uyandırdığı düşünülüyor. Konu hakkında açıklama yapan Tel Aviv Kemik Araştırmaları Labaratuvarı’ndan Dr. Yankel Gabet; “Cannabinoid (CBD)’in kemik iyiyleşmesinde ve gelişmesinde etkili olduğunu bulduk. Diğer araştırmalar da CBD’nin güvenli bir ajan olduğunu gösteriyor. Bu da insan kemiği kırıklarındaki çalışmalarımızı bu yönde ilerletme konusunda teşvik ediyor. “ şeklinde anlattı.

2003’te Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde yapılan bir başka araştırma da marijuananın epilepsi nöbetlerini önlemede kullanılabileceğini ortaya koymuştu. Ayrıca multiple skleroz ve Alzheimer’ın tedavisinde de etkili olabileceği iddia ediliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir