Bluetooth Özellikli Casio Akıllı Saat

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Nesil Saat Casio’dan

Akıllı telefonlar ile birlikte akıllı ürünlere olan ilgi her geçen gün biraz daha artıyor.Akıllı fırınlar, akıllı buzdolapları, akıllı ayakkabı, akıllı telefon derken şimdi de akıllı saat ortaya çıktı.

Casio tarafından ortaya çıkarılan bu akıllı saat, Bluetooth özelliği taşıyor. Bluetooth özellikli bu saat Casio’nun G-Shock ailesine ait GB-6900 kodlu modeli.Bluetooth 4.0 teknolojisini destekleyen bu model aynı zamanda sağlam ve dış etkenlere dayanıklı oluşu ile de dikkat çekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Saatin en önemli özelliği SMS ya da e-posta geldiğinde ekranında gösterebilmesi. Aralık ayında piyasa sürülmesi beklenen saat, cep telefonu iletişimi sayesinde konum bilgisi de verebiliyor.

Ayrıca saat dilimi ve saat gibi ayarları da cep telefonundan alabiliyor. Titreşim özelliği de sunan GB-6900‘ün fiyatı ise 235 dolar olarak olarak açıklandı.

Yeni nesil Bluetooth teknoloji olan 4.0 desteği sayesinde pil ömrü 2 yıla kadar uzayabiliyor. Bunun en önemli sebebi ise Bluetooth 4.0’ın önceki sürümlere göre daha az enerji ihtiyacı duyması.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir