Diziüstü Bilgisayarınıza Sıvı Dökülürse

Sponsorlu Bağlantılar

Sıvı Dökülmelerine Dikkat

Teknolojik olarak sunduğu imkanların fazlalığı notebook yada diğer adıyla dizüstü bilgisayarlar daha fazla tercih edilmektedirler.Burada bunun sonucu olarak hergeçen gün daha fazla tercih edilen notebooklar günlük hayatta bazı olumsuzluklarla karşı karşıya kalabilmekteler.Bu olumsuzlukların başında  diz üstü bilgisayarınıza sıvı bir maddenin dökülmesidir.Notebookunuzu kullanırken üzerine su, çay, kola yada herhangi bir sıvı döküldüyse endişelenmenize hiç gerek yok.Bu gibi dururmlarda neler yapmanız gerektiği adım adım anlatılmaktadır.Adım adım anlatım uygulama işlemini kolaylaştırma açısından önemlidir.Buyrun haberimize;


Peki Ne Yapmam Lazım?

Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, hızlı hareket ve ıslak bilgisayar parçalarını kurutma yeteneği çok önemli. İşte ıslanan laptonuzunu kurtarmak için yapmanız gerekenler:

1. Laptopunuzu hemen güç kaynağından çıkarın ve kapatın. Bilgisayarın yüzeyindeki görünen suyu mümkün olduğunca çabuk emici bir bezle çekin.

2. Laptopunuzu hemen baş aşağı çevirin. Bilgisayarınız baş aşağı dururken hemen pilini çıkarın. Klavyede tuşlar arasında kalan suları çıkarmak için hafifçe sallayın.

3. Laptopunuzun içindeki dışarıdan görünmeyen parçaların tümüyle kuruması için düşük ısıdaki saç kurutma makinesi kullanın. Bu biraz zaman alabilir, sabırlı olun ve dikkatli bir şekilde yapın.(Çok yüksek derece ile çalıştırmayın parçalar aşırı sıcaktan zarar görebilir)

4. Cihazınızı klavyesiyle birlikte ve pilini de kuru bir ısı kaynağının üzerine (sobadan bahsetmiyoruz) yerleştirin ve iç parçaların tamamen kuruduğundan emin oluncaya kadar bir kaç gün burada bırakın. Tüm parçalar tamamen kuruyana kadar laptopunuzu düz çevirmeyin.

5. Laptopunuz tümüyle kurumuş görünüyorsa, eski haline getirin, bilgisayarınızı fişe takmayı deneyin. Tamamen kuruduktan sonra cihazınız yeniden çalışacaktır. (Eğer çok fazla sıvı teması olduysa tabiki bilgisayarınızı çalıştırmadan hemen yetkili servise göndermelisiniz)

6. Kurumayı hızlandırmak için bilgisayarınızı pirinç dolu bir keseye koyabilirsiniz.Yukarıdaki yazının tamamında sıvı temasının düşük seviyelerde olduğu durumlar için yapılacaklar anlatılıyor, aşırı sıvı teması olduğu durumlarda tabiki kullanıcıların bilgisayarı kurcalamaları daha büyük hasarlara neden olabileceği için ürünü hiç kurcalamadan servise göndermeleri gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir