Facebook’ta Nasıl Kalp Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’ta Kalp Şeklini Kullanmak İsteyenlere

Sosyal ağla denilince ilk olarak akla Facebook gelir. İnternetin sağladığı nimetlerden biride bu sosyal ağlardır. osyal paylaşım ağları sayesinde yeni arkadaşlıklar kurup resim,video benzeri paylaşımlarda bulunabiliriz. Yada listenizde bulunan arkadaşlarla sohbet edebilirsiniz. Sohbet demişken yazılı sohbet esnasında çeşitli şekillerle o anki duyguları ifade etmeye çalışma modası var şu aralar. Bu şekillerden biri olan (♥ ) kalp şeklini kullanmak isteyenlere kısaca anlatacağız.

Kalp ♥ İşareti Yapma

Klavyenin tuş takımını kullanarak kalp (♥) işareti yapmak sandığınızdan daha kolaydır. Yapmanız gereken şey, bir parmağınızla “Alt” tuşuna basılıyken aynı anda “3″e basmaktır. Yani “Alt + 3″ tuş kombinasyonunu ile kalp (♥) işaretini kolayca her istediğinizde yapabilirsiniz. Bilmeniz gereken bir nokta ise, 3 tuşuna klavyenin üst satırındaki rakamları kullanarak değil sağdaki tuş takımını kullanarak basmalısınız. ikinci nokta ise “Alt Gr” değil “Alt” tuşunu kullanmanız gerekiyor.

Bir diğer yol ise Karakter Eşlem programını kullanmaktır. Bu tabiki uzun bir yol ama yine de tarif edelim. “Windows Başlat” butonundan “Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem” programını çalıştırın. Buradan istediğiniz işareti bulun ve kopyalayın.Hepsi bu kadar….

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir