Hayatımızın Vazgeçilmez Teknolojik Cihazları

Sponsorlu Bağlantılar

Vazgeçilmez Teknolojik Ürünler

Teknoloji artık hayatın bir parçası ve vazgeçilmezi olmuş durumda.İnsanlar bütün ihtiyaçlarını teknolojiye göre ayarlamakta ve teknoloji ile gidermekte.Özellikle kişisel teknoloji cihazları insanların vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Her insanın farklı ihtiyaçları doğruyltusunda tasarlanan bu teknolojik cihazlar her kesim tarafından tercih edilmekte ve kullanılmakta.Akıllı telefonlardan, iPod’lar, tablet bilgisayarlar, radyo ve mp3 playerler, GPS cihazları ve kameralar da dahil olmak üzere onlarca cihaz hayatımızın vazgeçilmezleri olmuş durumda.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte yerini hiçbir şeyin dolduramayacağı ve en çok tercih edilen teknolojik cihazlar…

En Çok Tercih Edilen Cihazlar

Cep telefonları

Neredeyse her insanın bir cep telefonu var.Hatta bu cep telefonları gelişmiş özellikleri ile göz kamaştırıyor ve bir çok ihtiyacımızı karşılıyor.

Laptop’lar ve Notebook’lar

Laptop ve bir küçük kardeşi notebook ile istediğiniz her yerden maillerinize ulaşabiliyor, eğlence amaçlı kullanabiliyor ve işlerinizi halledebiliyorsunuz.Bir çok insanın vazgeçilmez ve yanından ayıramadığı cihazlardır.

Gürültüyü azaltan kulaklıklar

Ortamdaki gürültüyü iptal etmesini sağlayan kulaklık, gürültüyü tamamen ortadan kaldırıp, sıfırlayamıyor. Ancak, örneğin uçak içindeki uğultuyu radikal şekilde azaltıyor, böylece uzun uçuşlarda uğultudan kafanın şişmesini ve dolaylı yorgunluğu azaltıyor. Müzik dinlemek şart değil, içine pil takılıyor ve aktif
hale getirilerek bir nevi kulak tıkacı gibi kullanılabiliyor.

Uydu radyosu

Uydu üzerinden yapılan radyo yayınlarını alabilen Sirius ve XM markalı cihazlarda, yüzden fazla müzik, haber, spor ve eğlence kanalı bulunuyor. Artık birçok yeni araba modelinde uydu radyosu fabrikada yerleştiriliyor.

GPS alıcıları

Bir GPS alıcısı, uydu sinyallerini kullanarak dünya üzerindeki bir yerin kesin olarak yerini saptıyor. Pusuladan sonra navigasyondaki en büyük icat olan GPS alıcısı, size nerede olduğunuzu, nerede bulunduğunuzu, nereye gittiğinizi ve orada ne kadar kaldığınızı söylüyor.

iPod’lar

Sponsorlu Bağlantılar

2001 yılında Apple, duyulmamış 5 GB’lık depolama kapasatesiyle MP3 çalar olan iPodları piyasaya çıkardı. iPod ile şarkı dinleyebilir, film izleyebilir, oyun oynayabilir, fotoğraflarınıza slayt şeklinde bakabilir ve istediğiniz türdeki herhangi bir dosyayı saklayabilirsiniz.

Dijital kameralar

Bundan yaklaşık 10 yıl önce, yaptığınız işin sonucunu görmeden önce filminizin banyo edilmesini beklemek zorundaydınız. Dijital çağda, çekin ve izleyin. Fotoğraflarınızı e-maille arkadaşlarınıza göndermek, web sitenizde yayınlamak ya da kendi ayarlarınızı yapmak isterseniz dijital fotoğrafçılık emrinizdedir.

Taşınabilir medya merkezleri

Bu sistem ile uçakta bile olsanız televizyon şovları ya da film izleyebilir, müzik dinleyebilir ve dijital fotoğraflarınızı görebilirsiniz.

Akıllı telefonlar

Uzmanlaşmış, cep boyutundaki cihaz işlerinizi tamamlamaya yardım etmek için tasarlandı. Akıllı telefon sayesinde telefon görüşmelerinizi yapabilir, takvim ve adres defterinizi yanınızda taşıyabilir, müzik çalabilir, yönünüzü bulabilir, fotoğraf çekebiliir, maillerinizi kontrol edebilir ve bunun gibi birçok şey yapabilirsiniz.

BlackBerry Telefonlar

Bazı insanlar BlackBerry’lerin ofisten dışarı rahatça çıkmanıza, ailenizle ya da arkadaşlarınızla vakit geçirmenize imkan tanıdığına inanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir