Facebook Bağlantı Kaydetme Özelliği Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Facebook haber kaynağındaki istediğiniz paylaşımı kaydederek daha sonra “Kaydedilenler” sayfasından bu bu paylaşımları okuyabilirsiniz. Şimdi Facebook Bağlantı Kaydetme özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Paylaşımlarını Kaydedin

Facebook’un yeni özelliği olan Save özelliğini bir önceki yazımızda sizlere duyurmuştuk. Facebook çok hızlı bir şekilde bu özelliği bütün dünyada kullanıma sundu. Bir nevi yer imi gibi istediğiniz paylaşımı kaydetmenizi sağlayan bu özelliği nasıl kullacanacağınızı anlatıyoruz.

Bu özellik sayesinde daha sonra okumak ve incelemek i,stediğiniz paylaşımları kaydediyorsunuz. Özellikle kısıtlı zamanı olanlar ve paylaşımları kaçırmak istemeyenler için ilaç olacak.

İlk önce haber kaynağınızdaki herhangi bir bir paylaşımın sağ üst köşesinde yer alan ok işaretine tıklayın. Açılan seçenekler arasında “Bu bağlantıyı kaydet” seçeneğini göremeyebilirsiniz. Çünkü ilk önce bağlantının başlığı yazılıyor ve başlıktan sonra içeriğini kaydet şeklinde görülüyor. Açılan seçenek penceresi küçük olduğu için “içeriği kaydet” seçeneği görülmeye bilir. Yakında facebook bu karmaşayı ortadan kaldıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere önce başlık geliyor ve ardından kaydet seçeneği gelecek. Siz başlığı gördüğünüz seçeneğe tıklayın ve kaydedin.

facebook kaydet 1

Kaydet dedikten sonra sayfayı yenileyin ve hemen sol sütunda “Kaydedilenler” seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz. Buraya tıklayın.

facebook kaydet 2

Kaydedilenler sayfasına gittiğinizde keydettiğiniz içeriklerin bu sayfada sıralandığını göreceksiniz.

facebook kaydet 3

Kaydedilenler sayfasını ilk açtığınızda bu özelliği nasıl kullanacağınız anlatılıyor zaten.

Kaydetme özelliğiyle birlikte film, müzik, kitap gibi kayıtlarınız da artık Hakkımda sayfanızda değil Kaydedilenler sayfanızda görüntüleniyor olacak. Siz istemeden kaydettiğiniz içerikler başkasıyla paylaşılmayacak. Biriken içeriklerinize bakmayalı uzun zaman olunca Facebook bunları size periyodik olarak hatırlatacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir