Facebook Güvenlik Kontrolü Sorunu

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı haline gelen Facebook 1 milyar kullanıcı sayısına yaklaşmakta. Bu durum tüm dünya üzerindeki herkesimden kullanıcı sayısına sahip olmasına bağlanmaktadır. Bu denli yüksek bir kullanı sayısının olması çeşitli güvenlik aşamalarınıda beraberinde getirmektedir. Ama bazı nedenlerle sıkıcı hale gelen bu güvenlik sorgulamalarını kapatmak isteyen kullanılar için yazımıza bir göz atmanız faydalı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki yazıyı shiftdelete.net forumunda gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim.Facebook’daki güvenlik kontrolünün kaldırılması konusunda çözüm olduğu söyleniyor.Hiçbir değişiklik yapmadan olduğu gibi yazıyı aşağıya ekliyorum.

Facebook Güvenlik Kontrolü Çözümü

1-İlk olarak Facebook’ta kullanılmamıs bir mail hesabı alıyoruz hotmailden iki dakikada alabilirsiniz.

2-Mail hesabımızı aldık ilk işlem tamam.Şimdi facebook hesabınıza kayıtlı mail adresinizle giriş yapmayıdeniyorsunuz ama şifreyi yanlış yazıyorsunuz sallıyorsunuz kafadan bir şeyler.

3- Sonrasında açılan sayfada Şifreni mi unuttun?‘a tıklıyoruz.

4-Karşımıza hesabımıza tanımlı mail adresi veya adresleri geliyor.Burda mail adreslerinin yanında bulunan işaretleri kaldırıyoruz.

5-İşaretleri kaldırdıktan sonra bunlara artık erişim yokmu? linkine tıklıyoruz.

6-Karşımıza 1. adımda aldığımız mail adresimizi giriyoruz.

7-Mail adresimizi girdikten sonra yeni aldığımız mail adresimize bir mail geliyor ve facebook hesabımız 24 saatliğine kilitlenmiş oluyor.

8-24 saat dolduğunda hatta geçtikten sonra giriş yapın

9-Giriş yaptıktan sonra çıkan sayfada söylenenleri takip edin.

10-Burda önemli olan bir adım telefon numaranızı değiştirin kaldırın ve başka bir telefon ekleyin ve sms kodu yerine facebookun sizi aramasını isteyin zaten telefon numaranızın yanındaki çarpı işaretine basıp kaldırdıktan sonra yeni telefon ekleyin yazacak oraya tıklayarak baska bir telefon numarası yazın ve arama deyin biraz sonra facebook sizi arayacak ve 4 rakamlı kod verecek.

11- Facebooktan aldığınız kodu oraya girdikten sonra devam deyip bilgisayarınızı tanınan bilgisayar olarak tanımladıktan sonra yine bir kod isteyecek ve kodunuz gelecek.

12-Gelen kod 6 haneli olması gerekirlen 5 haneli olabilir korkmayın.Örneğin kod farzedelim ki 45867 diyelim sırayla 0-9 arasında deniyoruz mesela 458670 458671 458672 gibi..

ve işlem tamam geçmiş olsun.