Facebook Profil Resmine Türk Bayrağı Ekleme (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook bilindiği üzere daha önce profil fotoğraflarına çerçeve eklemeyi aktif etmiştir. Facebook tarafından yapılan yeni bir güncelleme ile birlikte profil fotoğraflarına bayrak ekleme imkanına da sahip olduk. Artık Facebook profil fotoğraflarına Türk bayrağı ekleyebileceğiz.

Özellikle terör saldırılarından sonra ve milli bayramlarda Facebook profil fotoğraflarının Ay Yıldız’lı şanlı bayrağımız ile donatıldığını görüyoruz. Artık Prfil fotoğrafınızı komple değiştirmek yerine resminizin üzerine Türk bayrağını ekleyebileceksiniz. Sizde profil fotoğrafınıza Türk bayrağı ekleyebilirsiniz.

Bilgisayarda Facebook Resmine Türk Bayrağı Ekleme

İlk önce bilgisayar üzerinden tarayıcınız ile aşağıdaki adrese girin.

https://www.facebook.com/gameface/

Dana sonra açılan listeden Türk bayrağı simgesini bulun ve tıklayın. Eğer listede Türk bayrağı görünmüyorsa aşağıdaki resimdeki gibi arama kutusuna “turkey” yazın.

facebook prfil fotoğrafına türk bayrağı ekleme

Daha sonra yukarıdaki resimde de göreceğiniz gibi sağ alt köşede yer alan “Profil Resmi Olarak Kullan” butonuna tıklayın. Bu butonun hemen yanındaki alandan ise Türk Bayrağının prfil resminizde ne kadar süre kalmasını ayarlayabilirsiniz.

Türk Bayrağını profil resminizden kaldırmak için ise her zamanki gibi kendi profilinize girin ve Profil Resmini Güncelle diyerek yeni bir resim seçin.

Facebook profil resmini güncelleme

Telefonda Facebook Resmine Türk Bayrağı Ekleme

Akıllı telefon ve tabletlerinizden prfil resminizi Türk bayrağı eklemek için ise aşağıdakileri yapın.

İlk önce telefondan Facebook profilinize girin ve aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi profil resminizin üzerine tıklayın. Açılan seçeneklerden “Çerçeve Ekle” seçeneğine tıklayın.

facebook prfil fotoğrafına türk bayrağı ekleme 1

Daha sonra karşınıza gelen aşağıdaki ekrandan ekrandan Türk Bayrağı simgesini bulun. Eğer bulamıyorsanız arama kutusuna “turkey” yazın. Yada başka bir ülkenin bayrağını ekleyecekseniz arama kutusuna o ülkenin adını yazın. Örneğin Azerbaycan için “Azerbaijan” yazın.

Sponsorlu Bağlantılar

facebook prfil fotoğrafına türk bayrağı ekleme 2

Aşağıdaki gibi arama kutusuna Turkey yazınca Türk Bayrağı çıkacak. Bu resme tıklayın.

facebook prfil fotoğrafına türk bayrağı ekleme 3

Son olarak aşağıdaki pencerede resmi düzenledikten ve yayınlanma süresini seçtikten sonra sağ üst köşede yer alan “Kullan” butonuna tıklıyoruz. Hepsi bu kadar.

facebook prfil fotoğrafına türk bayrağı ekleme 4

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir