Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir? (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

 Facebook Güvenliği İçin Şifre Değiştirme

İnternetteki en büyük tehdit hiç şüphesiz şifreler konusunda yaşanmaktadır.İnternet kullanıcılarının şifreleri çalınarak bütün bilgilerine ulaşılabilmekte ve maddi olsun manevi olsun bir çok zarar ortaya çıkabilmekte.Şifre hırsızlarının son yıllardaki en büyük durağı ise Facebook oldu.Şimdi sizlere Facebook’da hesabınızın güvende kalması için önemli şey olan şifre değiştirmeyi anlatacağız ve bazı önerilerde bulunacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook’da hesabınızın güvenliğini sağlamak için sık sık şifre değiştirmeniz gerekiyor.Hesabınız üzerine yapılacak saldırıların önüne geçmek için şifrenizi sık sık değiştirmenin yanı sıra şifrenizin güçlü olması da şart.Facebook hesabınızın güvenliği için en etkili yolun şifre değiştirmek olduğunu düşünürsek şifrenizi de nasıl değiştireceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Adım Adım Şifre Değiştirme

Facebook şifrenizi değiştirebilmek için öncelikle Facebook’a giriş yapmanız gerekiyor. Sağ üst kısımda yer alan ok tuşuna basınca açılan menüden Hesap Ayarları linkine tıklayarak şifremizi değiştireceğimiz menüye ilerliyoruz.

Önümüze gelen menüde Şifre yazan satırın en sağ kısmında bulunanDüzenle linkine tıklayarak yeni şifremizi belirleyeceğimiz ekrana ulaşmış oluyoruz.

Şifremizi değiştirebilmek için ilk olarak Mevcut: yazan kutucuğakullanımda olan şifreyi yazmak gerekiyor. Alttaki 2 kutucuğa ise yenişifreyi yazdıktan sonra Değişiklikleri Kaydet butonuna basarak yenişifremizi aktif hale getiriyoruz.

Şifre belirlerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi, yenişifrenin mümkün olduğunca uzun, içerisinde hem küçük harf hem büyükharf hem de rakamların bulunması. Ayrıca şifrenizin içerisinde adınız ya da doğum tarihiniz gibi tahmin edilebilecek bilgilerin olmaması daavantajınıza olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir