Gümrüksüz Alışveriş Limiti Ne Kadar? (Güncel)

Sponsorlu Bağlantılar

Gümrüksüz Alışveriş Limiti Düştü!

Şimdiye kadar 75 Euro olan gümrüksüz alışveriş limiti 30 Euro‘ya düşürüldü. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile beraber yurtdışından yapılan alışverişlerde uygulanan limitin 30 Euro olduğu bildirildi.

İnternet üzerinden artan yurtdışı alışverişler nedeniyle e-ticaret sektörüne zarar geldiği gerekçe gösterilerek vergi muafiyetindeki mevzuat değiştirildi ve vergisiz alışveriş limiti 75 Euro’dan 30 Euro’ya düşürüldü.

Özellikle Amazon.de sitesinin Almanya üzerinden Türkiye’ye de hizmet vermeye başlamasından çok kısa bir süre sonra bu değişikliğin yapılması Amazon için bir önlem olarak düşünülebilir.

yurtdışı alışveriş kargo

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yaptığı açıklamada, yurtdışından gümrüksüz alışveriş limitinin yüksek olması nedeniyle bir çok insanın yurtdışından düşük fiyatlı ürün getirip internetten satmasının vergi ödeyenler için haksız rekabete yol açabildiğini söyledi.

Bu karar Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra yurtdışı alışverişlerinde 30 Euro üzerinde fiyata sahip alışverişler vergilendirilecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir