Güncellenen Google Chrome İle Flash Reklamları Engellemek Mümkün! Eklentisiz Reklam Engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Chrome İle Adblock Kullanmaya Gerek Yok!

Google’un internet tarayıcısı Chrome aldığı güncelleme sayesinde Flash reklamları engelleme özelliğine kavuştu. Flash içerikleri engelleyen bu özellik sayesinde dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Flash reklam engelleme eklentisi AdBlock kullanmaya gerek kalmadı diyebiliriz.

Chrome Flash engelleme özelliği sayesinde web sitelerindeki Flash reklamları engellemek için ekstra bir eklenti kullanmaya gerek kalmadı. 1 Eylül 2015’de güncellenen Google Chrome, reklamsız bir internet deneyimi sunacak. Böylece eklentiler ile ağırlaşan Chrome, direk kendiliğinden sunulan bu özellik sayesinde performans artışı da sağlamış olacak.

Google Chrome Flash

Sponsorlu Bağlantılarrr

Google Chrome’un özellikle kullanılan bu tarz eklentiler nedeniyle çok fazla RAM tükettiği biliniyor. Bu sayede RAM kullanım oranının da düşmesi ile daha iyi bir bilgisayar performansına da katkıda bulunacak.

Bu Flash engelleme özelliğinin Google’un kendi reklamları olan Adwords reklamlarına ise bir etkisi olmayacak. Çünkü Çünkü Google Flash içerikli Adwords reklamlarını otomatik bir şekilde HTML5 formatına dönüştürüyor. Bu yüzden Google Adwords reklamlarını engelleyemeceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir