Microsoft Hesabı Açma

Microsoft teknoloji şirketi bir çok alanda teknolojik hizmet vermektedir. Verdiği hizmetlerden biride internet üzerinden kullanılabilen servisleridir. Burada nasıl bir Microsoft hesabı açabileceğinizi anlatan bir yazı bulacaksınız. Bilgiler tamamiyle Microsoft’un resmi sitesi aracılığı ile yayınlanmıştır.

Herhangi bir Microsoft hizmetini kullanmak için, Microsoft hesabı oluşturmalısınız; bu, Hotmail, Messenger, ve SkyDrive da içinde olmak üzere tüm Microsoft sitelerinde ve hizmetlerinde oturum açmak için kullanacağınız e‑posta adresi ve paroladan oluşur. Microsoft hesabı,Xbox LIVE, Zune ve Office Live gibi diğer Microsoft sitelerine de ulaşmanızı sağlar.

Hotmail kullanmak istiyorsanız, yeni bir e-posta adresi oluşturun.Hotmail gelen kutusuna gerek duymuyorsanız, önceden varolan bir e‑posta adresini Microsoft hesabınız olarak kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Hesabına Kaydolma

Microsoft hesabınız olarak kendi e‑posta adresinizi kullanmak için, adresi girin. E-posta sağlayıcınız POP3 özelliğini destekliyorsa, eski adresinizi Hotmail’de yönetebilirsiniz.-veya-

Bir Hotmail gelen kutusu edinmek için, Veya bir Microsofthesabı e‑posta adresi alın seçeneğini tıklatın ve sonra Microsofthesabınız için yeni bir e‑posta adresi oluşturun.

  • Bilgilerin kalan bölümünü de sağlayın, sonra Microsoft hizmet sözleşmesini ve gizlilik bildirimini okuyun. Koşulları kabul ediyorsanız, Kabul ediyorum öğesini tıklatın.

Kaydolmak için varolan bir e‑posta adresini kullandıysanız, size ait olduğunu kanıtlamak için adresi doğrulamanız gerekir.

E-posta Adresini Doğrulama

E‑posta adresinizi bir Microsoft hesabı oluşturmak için kullanmak istediğinizde veya varolan Microsoft hesabına eklediğinizde, bu adresi doğrulamanızı isteriz. Bu şekilde, e‑posta adresinin başka birine ait olmadığını doğrulayabiliriz. Microsoft ürünlerinde ve hizmetlerinde oturum açmak için e‑posta adresinizi doğrulamanız gerekir.

Kaydolur veya hesabınıza e‑posta adresi eklerseniz, otomatik olarak, adresinizi doğrulamanızı isteyen bir e‑posta alırsınız. Doğrulamak için, iletideki bağlantıyı izlemeniz yeterlidir.

Doğrulanmamış bir e‑posta adresini kullanarak oturum açmayı denerseniz, yeniden adresi doğrulamanız istenir.

Microsoft hesabınıza eklediğiniz bir e‑posta adresi için yeni bir doğrulama bağlantısı gerekirse, e‑postayla yeni bir bağlantı gönderilmesini isteyin.

Doğrulama e‑postası istemek için

  1. Microsoft hesabına genel bakış web sayfasına gidin veMicrosofthesabınızla oturum açın.
  2. E‑posta adresinin yanında bulunan Doğrula seçeneğini, ardındanDoğrulama e‑postası gönder’i tıklatın.