Ölünce Facebook Hesabı Ne Oluyor? Öldükten Sonra Facebook Hesabı Otomatik Silinsin

Sponsorlu Bağlantılar

Öldükten Sonra Facebook Hesabınız Silinsin

Kimse kendisine ölümü yakıştırmasa da “her nefis bir gün ölümü tadacaktır” hadisinde olduğu gibi hepimiz bir gün öleceğiz. Hemen hemen her bireyin kimlik kartı gibi sosyal hesabı da bulunuyor. Peki biz öldükten sonra bu sosyal ağ hesaplarına ne olacak diye merak ediyor musunuz?

Facebook bunun için de bir şeyler düşünmüş. Öldükten sonra Facebook hesabınızın silinmesini sağlayabilir yada sizin adınıza bir hatıra sayası olarak Facebook’da yayınlanmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi bu iki yöntemi nasıl ayarlayacağınızı anlatacağız.

Ölüm Sonrası Facebook Hesabı Ayarları

İlk önce Facebook hesabınıza giriş yapın daha sonra sağ üst köşeden “Ayarlar”a girin. Aşağıdaki ekranda da göreceğiniz üzere sol menüde yer alan “Güvenlik” sekmesine tıklayın. Açılan yeni sayfada aşağıda “Hesap Varisi” seçeneği bulunuyor. Bu seçeneğe tıklayın.

facebook-hesap-varisi-olumden-sonra

Yukarıdaki resimde gördüğünz gibi iki farklı seçenek sunulunuyor. Birinci seçenek bir arkadaşınızı seçerek hesap varisi olarak atayabiliyorsunuz. İkinci seçenek ise “Hesabın silinmesini talep et” linkine tıklayarak hesabın silinmesini isteyebiliyorsunuz. Hesabın silinmesini istediğiniz takdirde karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı penceresi gelecek ve bu uyarıyı onaylamanız isteyecek. Uyarı ise şöyle;

Lütfen ölümden sonra hesabının silinmesini istediğini onayla. Birisi vefat ettiğini bize bildirdiğinde, tüm bilgilerin, fotoğrafların ve gönderilerin Facebook’tan kalıcı olarak silinecek ve bir daha hiç kimse profilini göremeyecek.

facebook-hesap-varisi-olumden-sonra-2

Yalnız hesabınızın silinmesi için siz öldükten sonra birinin bu durumu Facebook’a raporlaması gerekiyor. Bu raporlama işlemini ise bu sayfadan yapıyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir