PayPal Yerine Ne Kullanılır? Paypal Alternatifi Ödeme Sistemleri

PayPal Yerine Ne Kullanılır? Paypal Alternatifi Ödeme Sistemleri

Paypal Alternatifi Ödeme Yöntemleri

İnternet üzerinden para gönderip almak ve güvenli alışveriş yapmak için tercih ettiğimiz PayPal, 6 Haziran 2016 itibari ile Türkiye’deki faaliyetlerine son vermişti. Paypal’ın kapanma nedenini daha önce detaylıca açıkladığımız için bu konuya değinmeyeceğiz. Paypal Türkiye’den çekilince kullanıcılar alternatif ödeme yöntemlerine yöneldi. Uluslararası para gönderme ve almanın yanı sıra güvenli alışveriş yapmak için Paypal alternatifi ödeme yöntemlerini tek tek sıralayalım.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

PayPal yerine ne kullanacağız diye düşünen kullanıcılar için işte BKM Express, Payoneer,  SkrillWebMoney ve Payza ödeme yöntemlerini kısaca tanıtacağız.

paypal

BKM Express

PayPal sonrası özellikle internet üzerinden alışveriş yapanların tercih edebilecekleri en önemli alternatiflerden birisi BKM Express sistemidir. Bu sistem ile para gönderip alamıyorsunuz ancak kredi kartlarınızı bu sisteme kaydederek güvenli ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabiliyorsunuz.

Siteye gitmek için tıklayınız…

BKM Express

Payoneer

Direkt PayPal alternatiflerinden birisi de Payoneer sistemidir. Payoneer ile ABD üzerinden bir hesap açıyorsunuz ve size gönderilen debit kart ile bütün işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Dilerseniz kart istemeyebilir ve direkt banka hesabı üzerinden para transferlerini yapabilir ve alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Siteye gitmek için tıklayınız…

Payoneer

Payza

Peyza ödeme sistemi de Paypal alternatifi olarak yoğunlukla kullanılan sistemlerden birisi. Uluslararası kullanım imkanı sunan Peyza ülkemizde de sıklıkla kullanılıyor ancak bu sistemin en önemli dezavantajı banka hesabına para çekerken çok yüksek oranda komisyon alıyor olması. İnternet üzerinde alışveriş yaparken ise rahatlıkla kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Siteye gitmek için tıklayınız…

Payza

WebMoney

Hem bireysel hemde kurumsal olarak hizmet veren WebMoney sistemi, uluslararası hizmet veriyor ve bu ödeme sistemi ile para gönderme ve alma, online alışveriş yapma ve yatırım yapma imkanına sahipsiniz. WebMoney servisi de PayPal alternatifi olarak kullanabilir. Ayrıca Türkçe dili de destekliyor.

Siteye gitmek için tıklayınız…

WebMoney

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    muharrem
    19 Eylül 2016 - 16:06

    payoneer üyelikle ilgili detaylı anlatımı ve yurt dışına satış yapıp nasıl para kazanacagınızı youtube videolarında bulalblirsiniz
    https://www.youtube.com/watch?v=80W_jR6nCew

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir