Islanan Laptop Nasıl Kurtarılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Laptop Islanmasına Çözüm

Kullandığınız Laptop yani dizüstü bilgisayarınız küçük bir kaza sonucu ıslanırsa ne yaparsınız? Böyle bir durumda yapılacak birkaçönemli işlem bulunmakta.Yazının devamında adı geçen işlemleri adım adım nasıl yapacağını bulacaksınız.Umarız hoş olmayan böyle bir durumla karşılaşmazssınız ama bu haberi yinede bilgi amaçlı olsada yine bir okuyun derim.

Laptopunuz bir şekilde ıslanırsa bu yöntemlerle bilgisayarınızı kurtarabilirsiniz.

Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, hızlı hareket ve ıslak bilgisayar parçalarını kurutma yeteneği çok önemli. İşte ıslanan laptonuzunu kurtarmak için yapmanız gerekenler:

Sponsorlu Bağlantılarrr

rp_laptop_su_dokulmesi.jpg

1. Laptopunuzu hemen güç kaynağından çıkarın ve kapatın. Bilgisayarın yüzeyindeki görünen suyu mümkün olduğunca çabuk emici bir bezle çekin.

2. Laptopunuzun için baş aşağı çevirin. Klavyede tuşlar arasında alan suları çıkarmak için hafifçe sallayın. Bilgisayarınız baş aşağı dururken hemen pilini çıkarın.

3. Laptopunuzun içindeki dışarıdan görünmeyen parçaların tümüyle kuruması için düşük ısıdaki saç kurutma makinesi kullanın. Bu biraz zaman alabilir, sabırlı olun ve dikkatli bir şekilde yapın.

4. Cihazınızı klavyesiyle birlikte ve pilini de kuru bir ısı kaynağının üzerine yerleştirin ve iç parçaların tamamen kuruduğundan emin oluncaya kadar bir kaç gün burada bırakın. Tüm parçaları tamamen kuruyana kadar laptopunuzu ters çevirmeyin.

5. Laptopunuz tümüyle kurumuş görünüyorsa, eski haline getirin, bilgisayarınızı fişe takmayı deneyin. Tamamen kuruduktan sonra cihazınız yeniden çalışacaktır.

6. Kurumayı hızlandırmak için bilgisayarınızı pirinç dolu bir keseye koyabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

  admin
  27 Temmuz 2015 - 20:34

  su laptopun için girmediyse bunları yapmanıza gerek yok.

  fulya
  27 Temmuz 2015 - 20:13

  çok yarlı bilgi benim leptobumun içi değil ama kapağı ıslandı sildim çalışıyor ama buna rağmem bunları yapmam gerekirmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir