Klima Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Klima Kullanmanın Önemi

Evinizde ve iş yerinizde artık vazgeçilmezleriniz haline gelen klimaların doğru kullanılmaları sağlık açısından büyük önem teşkil etmektedir.Çünkü doğru kullanılmayan bir klima yada yanlış seçilmiş bir klima çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir.Bu sağlık sorunları arasında astım ve zatürre gibi çok önemli hastalıklar bulunmakta.

Sağlığınızı riske atmamak için yazın ortasında yada kışın ortasında hasta bir halde yatmamak için bilmeniz gereken bir kaç basit kullanım yöntemi bulunmakta.Bu yöntemleri uygulayarak klimanın olası zararların kurtulmuş olursunuz ve sağlığınızı da tehlikeye atmamış olursunuz…

Sponsorlu Bağlantılar
klima, serinleme, ısınma, bakım, teknoloji
Klima Kullanımı

Doğru Klima Kullanma Rehberi;

En Verimli Hali

Klimanızı etkili ve verimli bir şekilde kullanmıyorsanız hem cebiniz hem de sağlığınız tehlikeye girebilir!

Boyut Önemli Değil

Daha büyüğü daha iyidir düşüncesi klima için geçerli değildir. İhtiyacınızdan daha büyük bir klima evinizi soğutur, ancak sağlığınızı ve ekonominizi bozar. Bazı firmaların internet sitelerinde bulabileceğiniz basit formüllerle soğutacağınız alanın boyutlarına göre hangi güçte bir klimaya ihtiyacınız olduğunu kolayca hesaplayabilirsiniz.

Klima Bakımı Kesinlikle Yapılmalı

Herhangi bir mekanik sistem gibi, klimanızın performansı en üst düzeyde çalışabilmesi için düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Kullandığınız filtrelerin tipine göre düzenli aralıklarla filtreler temizlenmeli ve değiştirilmeli.
Merkezi Üniteyi Unutmayınız: Hem oda ünitesinin hem de merkezi ünitenin bakımı yapılmalı.

Filtrelere Düzenli Temizlik: Filtrelerin düzenli temizliği ve değişimi aynı zamanda cihazınızın verimli çalışmasını da sağlar.

Dış Üniteye Dikkat: Dış ünitenin bulunduğu yer temiz tutulmalı.

Boruları İhmal Etmeyin: Borularınızı temiz tutun. Borular temizliği en çok ihmal edilen parçalardır. Borularınızı 3-4 yılda bir temizleyin.

Sıcaklık Farkına Dikkat Edin

İç ve dış ortam sıcaklıkları arasındaki sıcaklık farkı 6 dereceyi geçmemelidir. Ortam sıcaklığında ani gelişen yüksek değişiklikler kendinizi hasta hissetmenize neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir