Öğrenciler İçin Google’dan Matematiksel Grafikler

Sponsorlu Bağlantılar

Matematik Öğrencilerine Grafik

Google hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan ve dünyanın en büyük arama motoru olan Google, öğrencileri ve dolayısı ile matematik severleri sevindirecek bir hizmetin altına imza attı.

Daha önce öğrenciler için hesap makinesi ve basit sorulara cevap verme gibi hizmetlerini kullanıma sunan Google, şimdi de öğrenciler için grafik desteğini sunmaya başladı.

Bundan böyle matematik ile uğraşanlar ve Google üzerinde matematiksel aramalar yapanlara, arama sonuçlarında grafikler de gösterilecek. Örneğin “cos(x)” yada  “sin(x)” yazdığınızda -farklı değerlere göre değişen dinamik sonuçlar ile birlikte- işleme dair grafik de yer alacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Şirket adına açıklama yapan Adi Avidor, sistemin trigonometri,exponansiyellogaritma ve bunların karmasını da desteklediğini bildirdi.

Ayrıca dilerseniz tanımları virgülle ayırarak birden çok grafiği tek seferde elde edebilirsiniz.

Arama fonksiyon yelpazesini her geçen gün genişleten Google, bu konuya tahmin edilenden daha fazla önem veriyor. Siteyi dallara ayrılan bir yapıya sokmak isteyen yetkililer bu amaçlarına giderek yaklaşıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir