Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Omegle Nedir?

Yeni chat sistemi olan Omelge, internet tarayıcısı üzerinden kullanılmaktadır.Omelge, internet üzerinden dünyanın her yerinden rasgele video ve yazılı olarak chat yapmanıza yarayan bir sistemdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Omelge.com üzerinden dünyanın herhangi bir yerinden videolu veya yazılı olarak chat yapabiliyorsunuz.Videolu chat yapabilmeniz için web kameranızın olması gerektiğini de bilmeniz gerekir.

Omegle Kullanımı

Omegle‘nin çalışması için tarayıcınız yeterli. İşi sadece yazılı değil degörüntülü sohbete dökmek isterseniz o zaman web kameranızın da olması şart.

Tüm malzemeler tamamsa o zaman omegle.com adresine girerek ilk adımı atabilirsiniz. Bu adımda sizi bir ekran karşılayacak. ekranda seçim yapmanız istenecek.

Text” veya “Video” olarak iki seçenek, sizin de tahmin ettiğiniz gibi yazılı ve görüntülü seçenekler anlamına geliyor.

Web kamerası olanlar, video seçeneğini tercih ettiklerinde tarayıcı üzerinden bir onay istenecektir. Adobe Flash Player tarafından istenen onayda, web kameranızın kullanım hakkı size sorulacak.

Eğer onay verirseniz, görüntülü sohbet için yapmanız gereken her şeyi tamamlamış olacaksınız.

Bu aşamadan sonra Omegle size, sizinle aynı şekilde platforma katılmış olan bir başka kullanıcıyı karşınıza getirecek.

Eğer kişi ilginizi çekmezse o zaman klavyenizdeki “Esc” butonuna veya ekranınızın sol alt tarafta bulunan “New” butonuna tıklamanız yeterli olacak.

Uyarı: Sahte ve kaydedilmiş videoların size izletilmediğinden emin olunuz.Aksi takdirde dolandırılabilirsiniz.Ayrıca kişisel bilgilerinizi de buradaki kişilerle paylaşmayınız.