Fotomontaj Yapmak Çok Kolay

Fotomontaj her zaman eğlencelidir ve insanların hoşuna gider. Çoğu zaman denemek isteyip olumlu sonuç alamayınca vazgeçmişizdir.Ama artık bunu yapmanın kolay yolları var.Bazen ulusal gazeteler bile bazen fotomontaj resimleri komik ya da eğlenceli olduklarından dolayı yayımlıyorlar. Birkaç yıl önce ciddi bir Photoshop bilgisi gerektiren fotomontaj işlemini yapmak artık çok kolay. Peki nasıl?

Sponsorlu Bağlantılar

Yakın zamana kadar her biri ayrı bir uzmanlık gerektiren, bunun uzantısı olarak bilgisayarınıza çeşitli programları kurmanız zorunluluğu doğuran işlemleri artık web üzerinde kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

İnternet’te Photoshop’ta belki 20 dakika harcayıp yapacağınız birçok işlemi, saniyeler içerisinde gerçekleştirmenizi sağlayacak birçok site bulmak mümkün. Bu işlemlerden biri de fotomontaj. Fotomontaj odaklı o kadar çok internet sitesi var ki, artık “fotomontaj servisi” denilebilecek bir iş kolundan bile bahsedebiliriz.

Fotomontaj Yapan Web Siteleri

Bu sitelerde genelde bilgisayarınızdai bir fotoğrafı, sitede bulunan, önceden hazırlanmış çeşitli fotoğraflar üzerine yapıştırarak hızlı bir şekilde fotomontaj yapılıyor. Üstelik bu iş için herhangi bir fotoğraf işleme programınızı bilmenize, öğrenmenize gerek kalmıyor. Sonuçta da maksimum birkaç dakika içerisinde, arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz, eğlenceli fotomontajlar yapabiliyorsunuz.

İsterseniz fotomontaj işini kolaylaştıran siteleri biraz yakından tanıyalım.

Devamı 2. sayfada…