Stephen Hawking: İnsan Ömrü 1000 Yıl Olabilir!

Sponsorlu Bağlantılar

Ünlü Fizikçi İnsan Yaşamına Ömür Biçti

Dünyanın en büyük ve en iyi fizikçilerinden birisi kabul edilen İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking, insan hayatına ömür biçti.İnsan hayatının 1000 yıl olabileceğini söyleyen fizikçi, bunun ise gezegenler arası seyahatin mümkün olması halinde gerçekleşebileceğini söyledi.

Stephen Hawking’in 70. yaşı onuruna Cambridge Üniversitesinde verilen konferansa konuşmacı olacak katılan Hawking, ilginç tespitlerde bulundu.

Ayrıca bakınız; Stephen Hawking: Kadınları Çözemedim

Sponsorlu Bağlantılar

‘Evrenin Durumu’ adlı konferansa, sağlık durumunun el vermemesi nedeniyle bizzat katılamamasına karşın, toplantıyı internet üzerinden yapılan canlı yayınla izleyen Hawking, gönderdiği konuşma kaydıyla da konferansta kendisini görmeyi ümit eden dinleyicileriyle buluştu.

Konuşma kaydında, gezegenler arası seyahatin mutlaka gerçekleştirilmesinin insanlık için büyük önem taşıdığını savunan Hawking, yaşadığı gezegenin dışına yayılamaması durumunda insanoğlunu zorlu bir geleceğin beklediğini ileri sürdü.

”Aşağıya ayaklarınıza değil, gökyüzüne bakmayı aklınızda bulundurun. Gördüğünüzün anlamını kavramaya çalışın ve evreni neyin yarattığını merak edin. İlgili olun” diye konuşan Hawking, ”Yaşadığımız bu narin gezegenin ötesine gitmeyi başaramamamız durumunda bir bin yıl daha hayatta kalacağımızı sanmıyorum” dedi.

21 yaşındayken tedavisi olmayan ‘Amyotrofik lateral skleroz (ALS)’ adlı sinir hastalığına yakalanan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan Hawking’in birkaç yıl içinde öleceği tahmin edilmişti. Bu hastalıkla yaklaşık 50 yıldır mücadele eden matematik ve fizik profesörü Hawking, ‘Zamanın Kısa Tarihi’ gibi çok sayıda önemli esere imza attı.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir