TTNet IPTV

TTNet bir yeniliğe daha imza atıyor.Abonelerine internet üzerinden TV seyrettirmeyi amaçlayan TTNet bu projeyi çok yakında hayata geçirmeye hazırlanıyor.TTNet’in vereceği hizmetin ismi ise IPTV.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun bir süredir internet üzerinden televizyon yayıncılığı (IPTV) üzerinde çalışmalarını sürdüren TTNET’in yeni hizmeti için geri sayım başladı.

TTNET Tivibu Servisi Detaylı Bilgi…

TTNET aboneleri internet üzerinden televizyon yayınlarını izlemek için iki farklı seçeneğe sahip olacak. Birinci seçenekte http://webtv.ttnet.com.tr adresine giren TTNET aboneleri burada kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yaparak televizyon yayınlarını izleyebilecekler.

Test kullanıcıları bir süredir IPTV altyapısını test ediyor.

2.Yol Vestel Ses Üstü

Esas yenilik ise ikinci seçenek olan set üstü kutular. Vestel’e TTNET tarafından 100.000 adet set üstü kutu siparişi verildiğini sizlere daha önce bildirmiştik. İşte bu kutuların bir ucuna telefon kablosundan gelen ADSL hattını, diğer ucuna da evde kullandığımız televizyonumuzu bağlayarak internet üzerinden televizyon izleme keyfine ulaşabileceğiz.

Sadece televizyon kanalları mı?

Bu yeni sistem ile neredeyse bütün ulusal kanalları ve önemli yabancı kanalları izlemek mümkün olacak. Bunun yanında yerli ve yabancı diziler de sisteme dahil edilecek. Yani takip ettiğimiz dizilerin istediğiniz bölümünü seçerek kaçırdığımız yerleri izleme fırsatı bulacağız.

İstediğimiz filmi seçip hemen izleyebileceğiz.

Ayrıca geniş bir sinema arşivine de cuzi fiyatlarla ulaşma şansı yakalayacağız. İstediğimiz filmi seçip anında izleyebileceğiz.

Peki, fiyatlandırma nasıl olacak?

TTNET IPTV Fiyatlandırma

Şu an piyasada bulunan set üstü kutulara (Digiturk ve D-Smart gibi) rakip olarak gelen TTNET IPTV kutularının ücretinin ne olacağı yönünde duyumlar gelmeye başladı. Bu hizmetten faydalabilmek için öncelikle yüksek hızda bir internet bağlantısı gerektiğini söylemeye gerek bile yok.

Sponsorlu Bağlantılar

Kesinti yaşanmadan HD kalitesinde görüntü için 8 megabit‘lik bir bağlantı hızına gereksinim duyuluyor.

IPTV aboneliğinin sadece televizyon yayınlarını içeren ve hem televizyon yayınları hem de sinema servisini içeren farklı paketlerle satışa sunulması bekleniyor.

Bu paketlerin de 8 megabit ve üzeri hızlardaki ADSL tarifeleriyle birlikte satılacağı tahmin ediliyor.

IPTV servisinin faturalandırılması ise büyük bir ihtimalle ADSL faturası üzerinden gerçekleştirilecek.