Twitter’da Yeni Arkadaş Nasıl Eklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Ağlar ve Arkadaşlık

Yaşadığımız çağa internet ve iletişim çağı gibi isimler verenler var. Nedeni hızla gelişen sosyal medya araçlarının yavaş yavaşda olsa ilk sıralara yerleşmesi gösterilebilir. Sosyal medya araçları olarak adlandırılan Twitter,facebook,Google + ve benzeri ortamlarda arkadaşlarla sohbet etmek yada resim ,video gibi paylaşımlarda bulunmanın oldukça kolay olması. İşlemlerin kolayca halledilebilmesi bir nevi internetin sunduğu nimetlerle ilgili. Burada eğer Twitter kullanıyorsanız nasıl yeni bir arkadaş ekleyebileceğinizi öğreneksiniz.

Twitter Hesabınıza Arkadaş Ekleme

Twitterda arkadaş eklemek demek, Twitterda bir kişi follow etmek -takip etmek- demektir. Twitterda birisinin yazdıklarını sürekli izlemek istiyorsanız onu “Follow” etmelisiniz( yani takip etmelisiniz). Follow ettiğiniz kişi de sizi Follow ederse o da sizin yazdıklarınızı görecek demektir.

Twitter’da isterseniz yazdıklarınızı herkes görmeyebilir de. Bunun da bir ayarlaması var, yani Tweetlerinizi protect edebiliyorsunuz. Bu konuyu da diğer yazılarımızda detaylı anlatacağız.

Şimdi gelelim, Twitterda birisini nasıl izleyebilirsiniz, yani arkadaş olarak ekleyebilirsiniz kısmına.

Bunu bir örnekle anlatacağız. Twitter’da bizi arkadaşınız olarak ekleyebilirsiniz. Böylece bizim Twitterda yazdığımız faydalı yazıları ve bilgileri de her zaman okuyabilirsiniz.

Öncelikle Twitter.com’a üye bilgileriniz ile giriniz.

Bundan sonra da arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişinin Twitter adını internet explorerdaki adres çubuğuna yazınız. Yani şunu yazmanız veya tıklamanız yeterli;

Açılan ekranda, sol üstte kişinin ismi ve resminin olduğu bölümün hemen altında “Follow” yazan bir düğme göreceksiniz.

O “Follow” düğmesine tıklarsanız, artık o kişiyi “Following Listenize” eklediniz demektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    cagla arisoy
    21 Mayıs 2013 - 20:38

    cagla abla nasilsin ben Alperen ‘im

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir