Windows 8 İnceleme (Resimli)

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 Tanıtıldı

Ha geldi ha gelecek derken en sonunda teşrif eden Windows 8, adeta beklendiğinde değdi dedirtecek türden.Her gün yeni bir haber ile adından sıkça söz ettiren Windows 8 Amerika’da tanıtıldı.Teknoloji sitesi Shiftdelete.net Amerika Windows 8’i yakında izlemiş.Bizde Shiftdelete.net’in bu izlenimlerinden yola çıkarak Windows 8’i değerlendirdik.İşte Windows 8 hakkında bütün detaylar;

Windows 8 Beta Çıktı! Hemen İndir

Sponsorlu Bağlantılar

İşte Windows 8 Ekran Koruyucu

Windows 8’de ekranınız kilitlenince bu ekranı göreceksiniz.Artık bu yeni ekran görüntüsüne alışacağız.

Windows 8 Ekran Koruyucu

Tablet, Masaüstü, Dizüstü ve Suncularda

Windows 8 işletim sistemini hem masaüstü bilgisayarlarda, hem tablet bilgisayarlarda, hem dizüstü bilgisayarlarda hemde sunucularda kullanmak mümkün olacak.

Windows 8’in başlangıç ekranı aşağıda gördüğünüz resimdeki gibi olacak.Görünüm olarak bir çok değişikliğin yaşandığı Windows 8’e de kısa zamanda alışacaksınız.

Windows 8 başlangıç ekranı
Windows 8 başlangıç ekranı

Tarayıcı ve Resim Penceresi

Resim yüklerken açılan pencerede Windows 8’de bambaşka bir görüntüye bürünmüş.Aşağıda görmüş olduğunuz resim Windows 8’de resim seçme penceresinin görüntüsüdür.

Resim dosyası penceresi
Resim dosyası penceresi

Internet Explorer 10 Windows 8 ile birlikte gelen tarayınız.İnternet Explorer 9 ile birlikte gelen hız, güvenlik ve kolaylık gibi özellikler Windows 8 ve Internet Explorer 10 ile birlikte bir adım öteye götürülüyor.

Internet Explorer 10
Internet Explorer 10

Windows 8’de gördüğünüz Metro arabirimindeki uygulamaların hepsi Microsoft Store’dan geliyor.Store’da Microsoft’un son sürprizlerinden birisi olarak karşınıza çıkacak.Artık bütün uygulamalarınızı bu Store isimli merkezden indirip yükleyebileceksiniz.

Mobil Uygulama Geliştirme İmkanı

Son zamanların en popüler alanlarından birisi de mobil uygulama geliştirme alanıdır.Microsoft’ta bunu düşünecek olmalı ki uygulama geliştirmenin önünü açıyor.Bir uygulama geliştiricisi Microsoft’un vermiş olduğu bu imkan ile hem masaüstü kullanıcılarına, hem tablet kullanıcılarına hemde dizüstü bilgisayar kullanıcılarına ulaşmasını sağlıyor.Bu da geliştiricinin uygulamasından para kazanma imkanını da artırmış oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki pencerede uygulama geliştiricilerinin göreceği arayüz yer alıyor.

Uygulama geliştirme arayüzü
Uygulama geliştirme arayüzü

Geliştirdiğiniz uygulama Windows 8 kullanan bütün cihazlar tarafından indirilebiliyor.Ayrıca geliştirdiğiniz uygulamanın indirilme ve satılma gibi istatistiklerini de detaylı olarak incelemeniz mümkün.

Windows 8 Masaüstü

Windows 8’deki Metro arayüzünü görenler masaüstü nerde diyebilir.Korkmaya gerek yok Windows 8’de masaüstü arayüzünü kullanabiliyorsunuz.Tabiki bir kaç değişiklik yine görülüyor.Başlat butonundaki ufak değişiklik dışında fazla bir değişiklik olmadığı görülüyor.Klasör yapısı ve masaüstü görünümü aşağıdaki resimde görülüyor.

Windows 8 klasör ve masaüstü
Windows 8 klasör ve masaüstü

Klasör yapısı biraz değiştirilmiş ve geliştirilmiş.Tek bir tıklama ile klasör işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.Bir kaç işlem yapmanıza gerek kalmıyor.

Devamı 2. sayfada…

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(6) Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir