Refresh Aracı İle Sistem Yenileme

Microsoft‘un devrim gibi işletim sistemi Windows 8 ile birlikte başlangıç sürelerini yaklaşık 10 saniyeye indirildi.Bir çok alanda ileri seviyede geliştirilmelerin yaşandığı Windows’de kapanma ve sorun giderme yenilikleri de işinizi oldukça kolaylaştıracak.W,ndows8 eğer açılmıyor yada çökme sinyali veriyorsanız yeni Metro boot menüsü ile bilgisayarınızı tekrar yükleyebiliyorsunuz yada sistemi geri yükleyebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar sisteminin açılmadığında veya Windows sıfırdan kurmak istediğiniz zaman yapmanız gereken Windows 8’in boot menüsünü kullanmaktır.Bu menü sayesinde sistemi geri yükleyebilecek, imajdan geri yükleme yapabilecek, onarım işlemini başlatabilecek, komut satırına erişebilecek ve yeni “Refresh” aracını kullanabileceksiniz.

Refresh aracı size iki farklı seçenek veriyor.Bu seçeneklerden birincisi ile Windows 8’i sıfırdan kurarak bütün bilgisayarınızdaki dosyaları siliyorsunuz.Yani bilgisayarınızda ne var ne yok, kişisel dosyalar da dahil hepsi siliniyor.

Refresh aracından bulunan ikinci seçenekte ise fotoğraflarınız, belgeleriniz, medya dosyalarınız gibi dosyalar korunarak Windows dosyaları tekrar yükleniyor ve Windows onarılıyor. İşlem bittiğinde, dosyalarınızla beraber tamamen yeni bir yüklemeye sahip oluyorsunuz.