YouTube’un Kurucuları ve Başarı Öyküsü

Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Dünyasının Dahileri (YouTube)

İnternet dünyasında dönem dönem çığır açan ve inanılmaz fikirlerle yeni ufuklar ortaya çıkaran yaratıcı isimler bulunmakta.Özellikle son yıllarda internet dünyasının akışını değiştiren projelerin sahipleri ise bu yolda başarıya ulaştıran formülleri paylaşarak insanları ve bu yolda yürüyenleri aydınlatıyor.

Bu girişimciler sayesinde yaratıcılık ve zirveye çıkma fikirleri sizin içinde bir başlangıç noktası olabilir.Bu başarıların sırlarını öğrenmek sizide bu yolda zirveye taşıyıp fikir sahibi edinmenizi sağlayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu başarıların altında ilahi bir dokunuş veya zannettiğiniz gibi bir formül yer alamamakta.İşte bu başarıya giden yolda sizi de başarıya ulaştıracak YouTube’un Kurucuları ve Başarı Öyküsü’nü ortaya koyanların karakter özellikleri…

YouTube Dahileri Chad Hurley, Steve Chen ve Jawed Karim

YouTube

Üç kafadar girişimci Chad Hurley, Steve Chen ve Jawed Karim mühendislerin en ünlü tabirlerinden biri olan “KISS” (keep it simple, stupid) (basit olsun, salak) deyimini en iyi anlayanlardan… Sadece kendi videolarını yüklemek için kullandıkları basit bir arayüz uygulamsaıyla kurdukları site bugün en çok tıklanan sitelerin başını çekiyor. Büyük hayaller peşinden koşmadan yola çıkan girişimciler, basitliğin çekiçiliğini kullanarak her gün milyonların girdiği bir internet sitesi kurdular. Dünyayı değiştirmek gibi amaçları olmamalarına rağmen YouTube’dan sonra dünyanın daha farklı bir yer olduğunu kabul etmeliyiz. Google bu ‘basit’ site için 2007 yılında 1 milyar ödedi ve kendi bünyesine kattı.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    pharmacy technician
    18 Şubat 2010 - 12:57

    Keep posting stuff like this i really like it

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir