2012 Yılının Erkek Saç Modası

Sponsorlu Bağlantılar

2012 Erkek Saç Trendi

2011 yılındaki erkek saç modasındaki farklılıklar ve çeşitlilikler 2012 yılında yerini klasik ve eski saç modellerine bırakacağa benziyor.2012 yılının saç trendleri arasında eski dönüş hakim olacak.

Erkek saç modelleri arasında daha çok yüzü ortaya çıkaran modeller tercih edilecek.2012 yılında trend olacak erkek saç modellerini sizde kendi üzerinizde uygulayarak modaya ayak uydurmak isteyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1.Ortadan ikiye ayırma

Yıllar boyu ortadan saçları ikiye ayırma stili erkeklerin en gözde saç şekillerinden biri olduktan sonra 2000’li yıllarda yok olmaya yüz tutmuştu. Taa ki Mad Men, Boardwalk Empire ve Öyle Bir Geçer Zaman ki gibi geçmiş yılları anlatan TV dizileri ortaya çıkana kadar. Erkekler yine saçlarını kulak altlarına kadar uzatmaya ve ortadan iki yan tarafa ayırmaya başladı. Dalgalı gözükmesi saçlara ayrı bir hava katarken bu tip saçlara ufakta jöle ve saç spreyiyle takviye yapmak gerekiyor.

2.Tek tarafa tarama

Çift tarafa ayırma moda olurken 2012’de trend olacak bir diğer stil ise tek tarafa doğru tarama. Aktör Michael Pitt’in sıkça uyguladığı bu saç stili alternatif müzik yapan birçok sanatçınında seçimi olunca gençler arasında bir hayli yaygınlaştı. Bu stile sahip olmak için berberinizden bir tarafın daha uzun diğer tarafınsa daha kısa olmasını istemeniz gerekiyor. Saçın arka tarafı ise kısa olması gerekiyor. Düz saçlı erkeklerde bu saç stili çok daha rahat uygulanabiliyor.

3.İndie-Rock önü

İndie rock müziğin son dönemde çok gözde olmasıyla bir moda tarzınıda beraberinde getirdi. İnsanlar indie müzik dinlemenin dışında giyim tarzı ve hayat felsefesini yaşamaya çalışıyor. İndie sevsenizde sevmesenizde en büyük avantajı bu tarzın çok rahat olması. Saçlarda ise Lionel Messi’ninki gibi öne doğru kesilmiş düzensiz gibi görünen bir tarza sahip olmanız gerekiyor.

4.Biraz karışıklık

İndie müziğin yön verdiği bir saç tipi daha. Özensiz gibi gözüken bu saç tipinin arkasında çalışılmış bir stil var. Tarak yerine elleri kullanmanızı öneriyoruz. Bu saçlara en büyük örnek sanatçılardan biri ise Jimmy Fallon. Elle düzelttikten sonra parmaklarınızla kötü duran kısımlara son duruşu verebilirsiniz.

5.Rüzgarın götürdüğü taraf

Johnny Cash’in 50’lerde başlattığı dalgalı saçları 2012’de yine en gözde modeller arasında. Bu modelde fazla miktarda jöle veya sprey kullanılması gerekiyor.

6.Zor ama iddialı

Sponsorlu Bağlantılar

Bu model oldukça havalı. Eğer saçlarınız düz ve kolay şekil alıyorsa bu modeli deneyebilirsiniz. Saç spreyiyle saçınızın bir tarafını yükseltirken yan tarafları ise düzlüyorsunuz. Bu modele şekil vermeniz için fön çekmeniz gerekebilir.

7.Dağınık kıvırcık

Kıvırcık saçınız varsa saç kesiminize daha çok özen göstermeniz gerekiyor. Gerisini ise kıvırlar hallediyor. Saçların yanlarını asla çok uzun tutmamanız gerekiyor. Üstlerin ise fazla uzun olmaması ve saçlarınıza biraz parlatıcı sürünce işler yoluna giriyor.

8.Stil sahibi kıvırlar

James Franco gibi uzun ama stil sahibi kıvırlara sahip olmak içinse saçınızın tüm taraflarının uzaması gerekiyor. Dağınık gibi gözüken aslında bir uyum içinde olan kıvırlar içinse saç kremi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde tüm saçlar birbirine karışabilir.

9.Çeneye kadar düz

Sponsorlu Bağlantılar

Sörfçü çocuklarla büyüyen ve özenen tüm erkeklerin favorileri arasına giren çeneye kadar düz uzatılan saçlar 2012’nin trendleri içinde. Doğal görünen saçlarınız olmasını istiyorsanız Viggo Mortenden size bir örnek teşkil edebilir. Kat kat kesimiyle dümdüz çeneye kadar inen saçların daha güzel görünmesi için bakımlı ve sağlıklı olması şart.

10.Kulak arkası

Grunge müziğin temsilcilerinin daha çok bu stili benimsediği kulak arkası düz saçlar Ashton Kutcher’ın önderliğinde yine trend. Saç kesimine önem vermeniz mutlaka bu tarzda gerekiyor. Ayrıca bir evsiz gibi görünmemek içinde biraz bakım şart.

11.Üç numara

Günümüzde erkekler tarafından sıkça tercih edilen 3 numara saç modeli 2012’de de yine moda. Justin Timberlake’inki gibi sakallarınızlada birleştirebilirseniz temiz bir görüntü elde edebilirsiniz. Evden sadece saçlarınızı yıkayıp çıkma avantajını size veren 3 numarada kesinlikle kepek sorunundan uzak olmanız gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir