Protein Tozu Nedir? Protein Tozunun Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Protein tozu nedir, Protein tozunun faydaları, Protein tozu ne işe yarar, Protein tozu ne zaman kullanılır, Protein tozu özellikleri, Protein tozu kullanım miktarı, Protein tozu ölçüsü, Protein tozu çeşitleri ve daha birçok sorunun cevabı

Protein en önemli besinlerin başında gelmekle birlikte protein tozlarıda insan hayatında önemli bir yere sahiptir.Ancak bu progtein tozları o kadar dikkatli kullanılmalı ki aksi takdirde hiçbir faydasından yararlanılamaz.Proteinleri doğru yerde ve doğru zamanda tüketmek çok önemlidir.İşte proteinleri kullanıp fayda alabileceğiniz doğru yer ve zamanlar.

1. Spor veya Antremandan hemen sonra:

Sponsorlu Bağlantılar

Sıklıkla protein tozu tüketmiyor ve günlük bir kereye mahsus tüketiyorsanız işte en doğru zaman.Spordan veya antrenmanda hemen sonra vucudunuz proteine ihtiyaç duymaktadır ve tam bu esnada 25- 30 gram tüketmeniz en doğru seçenektir.Böylelikle zararından da kaçınmış olacaksınız.

2. Spor veya Antremandan bir saat sonra

Antremandan ortalama 1 saat sonra, vücudunuz sakinleşip normal hale gelmiştir. Bu süreçten sonra tekrardan vücudunuz büyümeye müsaittir. Antremandan hemen sonra tüketmiş olduğunuz protein tozu metobolize edilmiştir ve vücüdunuz daha fazlasını ister. Bu sürede kullanacağınız protein tozu, vücudunuzun tamirini hızlandıracaktır.

Bu süreçtede 25-30 gram protein tozu tüketmenizi tavsiye ederiz.

3. Sabah vakti ilk iş

Uyandıktan hemen sonra veya bir kaşık protein tozundan hemen sonra. Vücudunuz ortalama 8 saatlik bir süre aç kaldı ve herhangi bır gıda tüketemedi. Vücudunuzu besleyin!

Protein tozu normal gıdadan vücudumuz tarafından çok daha çabuk sindirilir ve bu sayede vücudunuz daha hızlı beslenmiş olur.

Bu protein aşısı metobolizmanızı hızlandırır ki buda yağ yakımında size yardımcı olur. Beraberinde tabi ki güzel bir kahvaltı yapınız.

4. Akşam en son işiniz

Vücudunuzu gece boyunca koruyun. Bunun için güzel bir kombinasyon whey protein ve su bardağıyla süt karışımıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Whey hızlı sindirilen bir proteindir, süt proteini (casein), casein ise yavaş sindirimli bir proteindir. Gece boyunca yavaş sindirimli bir protein tozu uzun süre olduğundan dolayı daha uygundur. İkisini karıştırarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

5. Öğünler arasında

Uzun zaman zarfı varsa, protein tozu kullanmanız mantıklı olacaktır. Bu sayede gün boyunca vücudunuzu proteinle beslemiş olursunuz. Bu sayede kas düşüşü yerine kas artışı elde etmiş olursunuz.

6. Öğünler içinde

Öğünler içinde protein tozu tüketerek öğününüzdeki protein miktarini artırmış olursunuz. Protein içeriği az olan öğünlerde supplement olarak protein tozu tüketmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  BodyPerfect
  11 Ekim 2011 - 21:13

  yeaaa the feel in Body Feel in o my sy OOw yee 😉

  bigpoint@games.com
  26 Şubat 2010 - 19:44

  güzel ancak kullanımını iyi ögreneceksin ve kas geliştirici olarak kullanılabilir 🙂

  Öner
  10 Ocak 2010 - 18:22

  Merhaba,

  http://www.supplementler.com sitesinden kapıda ödemeli alabilirsiniz.
  Site güvenlidir, bilginize.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir