Aşk Acısı Nasıl Geçer?

Sponsorlu Bağlantılar

Aşk Acısı Geçmiyor Mu?

Aşk bu dünyada yaşanılması gereken en güzel duygudur belkide.Fakat aşkında bir çok çeşidi bulunmaktadır.Bunun en büyüğü ise İlahi Aşktır.

İnsanların birbirlerine olan aşkı ise İlahi aşk gibi değildir ve illaki bir karşılığı olmalıdır.İnsanlar birbirine aşık olurken bir karşılık içerisnde olurlar.Bu da ister istemez birgün aşk acınısı getirecektir.Çünkü insan kendisini şartlandırır karşılık almaya ve birgün bunu elde edemeyince yıkılır.

Aslında aşık olurken karşılık beklenilmemesi bu sorunu kökünden halledecektir.Ama dedik ya insan beşerdir.Ne demişler Beşerdir Şaşar…

Nihayetinde fırtanalı başlayan aşklar kasırgayla sona erebilir. Ama işler umduğunuz gibi gitmeyebilir. Onunla yaşadığınız unutulmaz anlar sizin için bir kabusa dönüşebilir. Bu durumda yaşanan güzelliklerin ardından her şeyin bittiğine inanmak elbette ki çok zor.

Fakat bu zor dönemi aşmanın da yolları var. Yeter ki kendinizi iyi hissetmekten alıkoymayın. Unutmayın kendinizi harap ederek hiçbir yere varamazsınız. Uzmanlar, bu zor dönemi en iyi şekilde atlatmanız için şunları öneriyor:

Aşk Acısını Unutmanın Yolları

 • Sosyal yaşamdan kopmayın. Bu dönemde yalnız kalmak isteyebilirsiniz, ancak yalnızlık, kendinizi iyi hissetmenizi sağlamayacak, sizi daha çok yıpratacaktır.
 • Aileniz ve arkadaşlarınızla daha çok zaman geçirin, belki de onları uzun zamandır ihmal ediyordunuz.
 • Onunla beraberken yapmak isteyip de yapamadığınız şeyleri yapın. Size, onu hatırlatacak şeyleri ortadan kaldırın.
 • İmkanınız varsa kendinize yakın hissettiğiniz biriyle küçük bir tatil yapın. Kafanızı toplamanız için faydalı olur.
 • Küçük şeylerden zevk almaya çalışın, mutlu olmak sizin elinizde. Güçlü olun ve onun sizi hak etmediğini düşünün.
 • Tüm bunların ardından, kendinizi asla yeniden aşık olmaya zorlamayın.
 • Sizi en mutlu eden şeyleri yeniden düşünün, o olmadan önce neler yapardınız şöyle bir sayın.
 • Tüm bunlara rağmen içinde bulunduğunuz zor durumdan kendinizi bir türlü kurtaramıyorsanız, mutlaka bir psikoloğa başvurmalısınız.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(4) Yorum

  merwe çakır
  23 Haziran 2011 - 15:57

  benim üç senelik bi ilişkim olmuştu.ayrıldığımızda berbattım.kımseyi gormek ıstemıyordum yemek yemiyordum gulmuyodum durup durup aglıyodum asla gecmıycenı sanıyodum.cıddı bı acı cekmıstım.kımseyı sevemem sanıyodum.ayrılanlar sakın oyle dusunmeyın.cunku zamanla gercekten hersey gecıyo..aklınıza gelse bıle acı vermıyo.bızamanlar onu baskasıyla dusunmek butun hucrelerınızın cekılmesıne muthıs bı acıya sebep olurken,bıkac zaman sora onu baskasıyla gordugunuzde bıle uzulmuyosunuzn artık.hatta mutlu olmasını ıstıyosunuz cok garıp bısey.sora hayatınızda baskaları oluyo.yıne bı ayrılık yasadıgınızda tecrubelı oldugunuzdan eskısı kadar acı vermıo hıc bı ayrılık.ayrılıgın ilk zamanları zor evet ama direnin.kendiniz daha onemlısınız bunu unutmayın.zamanla bu ayrılıgın ıyı oldugunu dusunceksınız.lsureklı onu dusunup aglama krızlerıne gırerken bı bakmıssınız ki ıstesenız de aklınıza gelmıyo gelsede sıradan bırı gıbı sadece :)) zaman….

  elif
  09 Mart 2011 - 09:44

  ben 3 seneden beri aşığım ilk senemizde ben ona onu sewdiğimi soledim kabul etti tabi ben çok mutlu oldum hiç bir kimseyle çıkarken bu kadar sewinçli değildim hiç kimseye bu kadar değer wermemiştim ben onu herşeyden çok sewiyorum ama onun beni sewdiğine inanmıyorum daha doğrusu ona hiç güwenmiyorum ama sewdiğim için bu zamana kadar katlandım we sonunda bitti we ben çok kötü durumdayım çok kötü acı çekiyorum artık yeter ya bana yardımcı olun onunla herşeye rağmen çok güzel günlerimiz geçti ama hep ayrılıp barışırdık artık onu sewmek istemiyorum ya unutmak istiyorum dayanamıyorum ne yapacam ben ya aynı mahallede oturmasak belki daha kolay unutabilirim ama her gün onu görüyorum görmek istemesemde dayanamıyorum onu görmek için elimden geleni yapıorum ya ama ben bunların hiç birini yapmak istemiyorum onu silip atmak istiyorum artık ya lütfen bana yardımcı olun lütfen ya artık ağlamak istemiyorummm….

  N.A.P.İ.M
  09 Ocak 2011 - 01:07

  bende de bi bila var aşk adında…kurtulamıyorum napim…4 yıldır peşindeyim onun..benden aşırı nefret ediyo ve herşeyi benim yüzüme acımadan ve çekinmeden vurabilio..açıksözlülüğüne hayranım…ama biraz az yaksa canımı benim açımdan iyi olur..binlerce defa söyledim ona aşkımı..32 tane şiir yazdım ve hala daha yazıorumm hepsini ona gösterdim okudum…ilanı aşklar ettim..uğrunca deliye döndüm… BANA MISIN DEMEDİ… ŞİMDİ CAM ÇERÇEVE BATAN HERYERİMDE ACI VAR..!!!!

  müjgan
  02 Haziran 2010 - 23:52

  bencede sıradan bi kişi gibi davranmak çok mantıklı ben konuşmama kararı aldım ve konuşmadım bu insanı gerçekten daha da bağlıyo o kişiye.bi deyaptığı kötü şeyleri listelemek de yararlı sanırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir