Aşk Acısı Geçmiyor Mu?

Aşk bu dünyada yaşanılması gereken en güzel duygudur belkide.Fakat aşkında bir çok çeşidi bulunmaktadır.Bunun en büyüğü ise İlahi Aşktır.

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanların birbirlerine olan aşkı ise İlahi aşk gibi değildir ve illaki bir karşılığı olmalıdır.İnsanlar birbirine aşık olurken bir karşılık içerisnde olurlar.Bu da ister istemez birgün aşk acınısı getirecektir.Çünkü insan kendisini şartlandırır karşılık almaya ve birgün bunu elde edemeyince yıkılır.

Aslında aşık olurken karşılık beklenilmemesi bu sorunu kökünden halledecektir.Ama dedik ya insan beşerdir.Ne demişler Beşerdir Şaşar…

Nihayetinde fırtanalı başlayan aşklar kasırgayla sona erebilir. Ama işler umduğunuz gibi gitmeyebilir. Onunla yaşadığınız unutulmaz anlar sizin için bir kabusa dönüşebilir. Bu durumda yaşanan güzelliklerin ardından her şeyin bittiğine inanmak elbette ki çok zor.

Fakat bu zor dönemi aşmanın da yolları var. Yeter ki kendinizi iyi hissetmekten alıkoymayın. Unutmayın kendinizi harap ederek hiçbir yere varamazsınız. Uzmanlar, bu zor dönemi en iyi şekilde atlatmanız için şunları öneriyor:

Aşk Acısını Unutmanın Yolları

  • Sosyal yaşamdan kopmayın. Bu dönemde yalnız kalmak isteyebilirsiniz, ancak yalnızlık, kendinizi iyi hissetmenizi sağlamayacak, sizi daha çok yıpratacaktır.
  • Aileniz ve arkadaşlarınızla daha çok zaman geçirin, belki de onları uzun zamandır ihmal ediyordunuz.
  • Onunla beraberken yapmak isteyip de yapamadığınız şeyleri yapın. Size, onu hatırlatacak şeyleri ortadan kaldırın.
  • İmkanınız varsa kendinize yakın hissettiğiniz biriyle küçük bir tatil yapın. Kafanızı toplamanız için faydalı olur.
  • Küçük şeylerden zevk almaya çalışın, mutlu olmak sizin elinizde. Güçlü olun ve onun sizi hak etmediğini düşünün.
  • Tüm bunların ardından, kendinizi asla yeniden aşık olmaya zorlamayın.
  • Sizi en mutlu eden şeyleri yeniden düşünün, o olmadan önce neler yapardınız şöyle bir sayın.
  • Tüm bunlara rağmen içinde bulunduğunuz zor durumdan kendinizi bir türlü kurtaramıyorsanız, mutlaka bir psikoloğa başvurmalısınız.