Hangi Renk Çiçek Ne Anlama Geliyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

Çiçeklerin Renklerinin Anlamları

Çiçeklerinin renklerinin anlamları olduğunu biliyor muydunuz ? Her rengin bir anlamı var.Sevdiğiniz size çiçek verirken sizin onun için ne ifade ettiğini yada aşkın onun için ne ifade etmek istediğini belirtmek isteyebilir.Ayrıca kişinin sevdiği çiçek rengi o kişinin kişilik özelliklerini de  ip uçları vermektedir.

Beyaz: Saflığın, masumiyetin sembolüdür. İçten ve temiz bir duygunun dışa vurulmasıdır. Aynı zamanda sevgiliden bir haber beklendiğinde de kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sarı: Sadakatsizlik ve güvensizlikla özdeşleştirildiği olmuştur. Ama aynı zamanda lüksün, şatafat ve başarının da sembolüdür.

Turuncu: Mutluluğu, neşe ve hevesi temsil eden bu rengi taşıyan çiçekler yaşanmış bir başarının göstergesidir. Duygusal olarak gerçek aşkı ve ilişkide başarıyı temsil eder.

Pembe: Gençliğin rengidir, yepyeni bir aşkın habercisi olabilir. Pembe aynı zamanda sevgiliye karşı duyulan hayranlığı temsil eder.

Kırmızı: Heyecan ve tutku dolu bir aşkın göstergesidir. Kırmızı çiçekler sevgilinin cesaretini ve kararlılığını da ifade eder. Zaman zaman kızgınlığı ifade etmede de kullanılabilir.

Mor: Mütevazi, tevazu gösteren ve cömert duyguların göstergesidir. Duygularını rahatlıkla dışa vuramayan sevgililerin tercihidir.

Lila: Gönülden ve engel tanımayan bir aşkın sembolüdür. Arkadaşlar için ise sadakat ve dürüstlüğü temsil eder.

Mavi: Açık mavi zorlukların ve ufak problemlerin göstergesi olsa da turkuaz büyük bir memnuniyetin ve duygusal tatminin rengidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir