Çiçeklerin Renklerinin Anlamları

Çiçeklerinin renklerinin anlamları olduğunu biliyor muydunuz ? Her rengin bir anlamı var.Sevdiğiniz size çiçek verirken sizin onun için ne ifade ettiğini yada aşkın onun için ne ifade etmek istediğini belirtmek isteyebilir.Ayrıca kişinin sevdiği çiçek rengi o kişinin kişilik özelliklerini de  ip uçları vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Beyaz: Saflığın, masumiyetin sembolüdür. İçten ve temiz bir duygunun dışa vurulmasıdır. Aynı zamanda sevgiliden bir haber beklendiğinde de kullanılır.

Sarı: Sadakatsizlik ve güvensizlikla özdeşleştirildiği olmuştur. Ama aynı zamanda lüksün, şatafat ve başarının da sembolüdür.

Turuncu: Mutluluğu, neşe ve hevesi temsil eden bu rengi taşıyan çiçekler yaşanmış bir başarının göstergesidir. Duygusal olarak gerçek aşkı ve ilişkide başarıyı temsil eder.

Pembe: Gençliğin rengidir, yepyeni bir aşkın habercisi olabilir. Pembe aynı zamanda sevgiliye karşı duyulan hayranlığı temsil eder.

Kırmızı: Heyecan ve tutku dolu bir aşkın göstergesidir. Kırmızı çiçekler sevgilinin cesaretini ve kararlılığını da ifade eder. Zaman zaman kızgınlığı ifade etmede de kullanılabilir.

Mor: Mütevazi, tevazu gösteren ve cömert duyguların göstergesidir. Duygularını rahatlıkla dışa vuramayan sevgililerin tercihidir.

Lila: Gönülden ve engel tanımayan bir aşkın sembolüdür. Arkadaşlar için ise sadakat ve dürüstlüğü temsil eder.

Mavi: Açık mavi zorlukların ve ufak problemlerin göstergesi olsa da turkuaz büyük bir memnuniyetin ve duygusal tatminin rengidir.