İlk Buluşmada Ne Konuşulur?

Sponsorlu Bağlantılar

İlk Buluşma ve İlk Konuşma

İlk buluşmalar da genellikle iki taraf içinde zor geçmektedir. İlk Buluşmalar genellikle heyecanlı,stresli ,insanı panik edebilir ve nasıl davranacağını bilememek ve neler konuşacağını bilememekten dolayı ilk buluşmalar kötü hatta berbat ötesi bile geçebiliyor.İlk defa biriyle tanımadığınız biriyle tanışacak ve ne konuşmanız gerektiği hakkında fazla bilgim yok diyorsanız bu yazımız tam size göre.Peki ilk buluşmalarda nasıl ve nelerden konuşulmalı.Bu konuda size yardımcı olabilecek birkaç teknik ve bilgiler;

aşk, sevgi, buluşma, tanışma, randevu

İlk Görüşmede Neler Konuşulur?

 1. Rahat olun. Gergin olacak bir durum yok.
 2. Kendini güvenme konusu da fazlaca abartmayın. “Ben şöyle iyiyim, böyle süperim.” gibi söylemleriniz hem karşınızdakini korkutur, hem de sizi fazlasıyla komik duruma düşürür.
 3. İçimizde, dışımızda, doğala en yakın halini almaya çalışarak gitsin buluşmaya. Bir nebze şekil değişikliği doğaldır belki ama mesela gevezenin tekiyseniz görüşme süresince fazla konuşmayayım diye kasmayın. Kameraya oynamayalım baylar bayanlar, bu işin bir de perde arkası var. 😉
 4. Başlangıç olarak günlük hayatınızdan, boş zamanlarınızda ne yaptığınızdan, nerede yaşadığınızdan, ailenizden, arkadaşlarınızdan bahsedebilirsiniz. Ortak ilgi alanları bulup, bunların üzerinden muhabbeti geliştirin. Mesela ortak sevdiğiniz bir film veya müzik türü hakkında sıkı bir konuşma yapıp, onu etkileyebilirsiniz. Muhabbet ilerledikçe politika veya din gibi genelde korkulan konulardan bahsedebilirsiniz. Bu bakış açısını anlamanıza yarayabilir.
 5. Para, pul, kazanç konularını ortaya sermek de hoş olmaz mutlaka. Ne azlığından yakının, ne çokluğundan kabarın. Her ikisi de soğuk ve itici bir hava yaratır.
 6. Daha ilk buluşmada kaç çocuk istediğinizden veya gelecekte ikiniz hakkındaki planlarınızdan bahsetmeyin. Karşı taraf korkabilir, korkmasa da samimi gelmeyebilir. E durun daha ilk görüşme yahu! Hah, tabii konuşmak kadar karşı tarafı dinlemek de önemli. Neymiş, arada dinliyormuşuz.
 7. Konuşurken jestlere de aman dikkat! Elinizi kolunuzu mitinglerdeki politikacılarımız gibi aşırı kaldırıp, indirip, sallamayın. Bu karşı tarafa kendinize özgüven duymadığınızı düşündürtebilir.
 8. Mesajlaşmalardan edinilen bilgiler üzerine; karşı tarafın kıymet verdiği konular hakkında altı boş kalan talihsiz espriler yapmayalım. Muziplik adına yapılan sakar espriler koşarak kaçma ihtiyacı yaratabilir.
 9. Özel konulara fazlaca girilmeden; edebiyattır, sinemadır, iş hayatıdır konuşulsun. Bunları konuşurken takınılan tavırdan ipuçları atılsın karşı tarafa. Aşk, birliktelik gibi ulvi konular ilk seansın meseleleri olmasın mümkünse.
 10. 5 yıllık kalkınma planlarımızı, kariyer hedeflerimizi de masamıza yatırmayalım. Geçmiş bahar mimozalarımızdan da fazlaca dem vurmayalım. Bugün neredesiniz, nasılsınız sakince bunlardan bahsedin.
 11. İlk buluşmadan soru-cevap oyunu oynamayalım. Zaten belli başlı meraklarımızı mesajlaşırken gidermiş olmalıyız. Öğrenmek istediklerimizi de muhabbetin gidişatı içinde yakalamaya çalışalım olmaz mı?
 12. Konuşurken küfürlü veya argo sözler kullanmayın deriz. Bunu zaten normal yaşantınızda da yapmayın. Ne kadın, ne erkek kimsenin ağzına bu tarz sözcükler hiç yakışmıyor.
 13. Vücut dili oldukça önemlidir. Aşırı el-kol hareketi, gözleri kaçırma, sürekli parmaklarınızla oynamak sizi karşı tarafa güvensiz olduğunuz düşüncesini sunacaktır. Bu nedenle direkt göz temasına dikkat, hem konuşurken hem de onu dinlerken gözlerinin içine bakın! “Heyecandan” dediğinizi duyar gibiyiz, ama biraz sakinleşin, karşınızdaki de sizin gibi bir insan!
 14. Eğer ilk buluşmada kilitlenip ne konuşacağınızı şaşıracağınızı düşünüyorsanız, yolda gelirken kafanızda ufak tefek konu başlıkları düşünebilirsiniz 😉
 15. Başlangıç olarak günlük hayatınızdan, boş zamanlarınızda ne yaptığınızdan, nerede yaşadığınızdan, ailenizden, arkadaşlarınızdan bahsedeilirsiniz. Muhabbet ilerledikçe politika veya din gibi genelde korkulan konulardan bahsedebilirsiniz. Bu bakış açısını anlamanıza yarayabilir.
 16. Konuşurken aradada iltifat ederek flört etmeyi unutmayın. Tabii bunu abartılıp “yavrum ne de güzelsin sen!” gibi kaba cümleler kurmayın. Kibar ve centilmen olun. Mesela aynı cümleyi “bu arada ne kadar da güzelsiniz” şeklinde kurabilirsiniz. Kısacası azıcık kompliman yapın, pozitif ve güler yüzlü olun. Karşısında somurtup oturan birini görmek kim ister ki, içini karartmayın, hadi ama 😉
 17. Karşılıklı sus pus olmayalım diye hemen de tuttuğunuzun takımın o hafta aldığı galibiyetten bahsetmeyin. Tamam spor da güzeldir, konuşulmalıdır ama belki karşısınızdaki o kadar ilgili değildir. Daha ileri de bu galibiyetlerden bahsedersiniz, hele bir ilişkiniz başlasın da. 😉
 18. Gidip birde eski ilişkilerinize, eski kız arkadaşım şöyleydi, böyleydi diye anlatıp karşı tarafı da kızdırmayın ve sonra da demedi demeyin.
 19. Sakız çiğneme konusunda da dikkatli olun. Şapır şupur, balon yapıp patlatarak sakın çiğnenmesi kadar daha ilk anda sizi itici kılacak başka bir eylem yoktur herhalde.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

  Çıkma Teklifi
  23 Eylül 2013 - 00:03

  Sevgili admin arkadaşım gerçekten güzel bir paylaşım olmuş kullanışlı bilgiler mevcut emeğine sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir