Yeni Tanıştığınız Kadını Etkilemek İçin Sesinizi Kullanın

Sponsorlu Bağlantılar

Kısık Ses Kadınları Etkiliyor

Kadınları etkilemek için bir çok öneri yada tavsiye bulmak mümkün.Özellikle yeni tanıştığını bir kadını etkilem için onlarca yönteme başvurursunuz.Herşeyi deneyip başarılı olmanın yolunu arasınız.Ancak o kadar şeye gerek yok.Çünkü yeni tanıltığınız bir kadını etkilemek istiyorsanız sesinizi kısmalısınız.Nasıl mı? İşte cevabı…

Uzmanlar alçak sesin, işin püf noktası olduğunu söylerken, yapılan araştırmada hem kadınların hem de erkeklerin flört ettikleri zaman bilinçsizce seslerini alçalttıkları ortaya konuldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yöntemin, göz teması, kola dokunma gibi işaretlerin işe yaramayacağı zamanlarda, sözgelimi telefon konuşması sırasında bilhassa kullanıldığına dikkat çekiliyor.

Pennsylvania’daki Albright College psikologları tarafından yapılan araştırma kadınların birinden hoşlandıklarında daha yüksek, geleksel olarak daha dişil ses tonunda konuştukları fikrine karşı çıkıyor.

Çekicilik ve Ses Tonu

Kadın ve erkek 48 öğrenciyle yapılan deneylerde, gönüllülerden başkalarına ait fotoğraflara bakmaları daha sonra bu kişiler için sesli mesaj bırakmaları istendi.

Fotoğraftaki kişi ne kadar çekiciyse, denekler sesli mesajlarda o kadar alçak ses tonuyla konuştu.

Araştırma ekibinin başında bulunan Doktor Susan Hughes, kendisinin de aslında kadınların seslerini yükselttiklerini düşündüğünü kabul ederek, “Ancak hem erkeklerin hem de kadınların etkilendikleri kişiyle konuştukları sırada daha alçak sesle konuşup, daha fazla heyecan belirtisi gösterdiklerini ortaya koyduk” diye konuştu.

Beş yıl önce bir araştırma kariyer sahibi kadınların işyerlerinde yükselmek ve erkek çalışanlar tarafından kabul görmek amacıyla alçak ses tonu kullandıklarını ortaya koymuştu.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir