Ali Özbir Kimdir? Ali Özbir Hayatı ve Biyografisi?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Ali Özbir Kimdir?

Mafya babası olan Kürt İdris’in oğlu olan Ali Özbir kendisi hakkında merak edilen herşeyi yanıtladı.yaptığı işten özel hayatına, özel hayatından mafya babasının oğlu olmasına kadar herşeyi anlattı.

Ali Özbir, Kürt İdris’in en büyük oğlu. Mafya babasının oğlu olmanın avantajları kadar dezavantajlarını da yaşamış. Özellikle okul çağlarında.

Esra Erol İle Ali Özbir Ropörtajı İçin Tıklayınız…

http://www.facebook.com/profile/pic.php?uid=AAAAAQAQfKk8Ye2YCsUIwaAq2KlNvgAAAAlsw3m9Rkmu-SQeiPqfw-QS

Ali Özbir Ropörtajı

Mafya Babası Kürt İdrisin Oğlu

Mafya babasının oğlu Olmak nasıl?

Bunun avantajları kadar dezavantajlarını da yaşadık. Okuyup kurtardım kendimi. Yararlarını iş hayatında çok gördük. Her girdiğimiz kapı açıldı. Yeniden dünyaya gelseydim yine böyle bir babanın evladı olmak isterdim. Bunun yanında sıkıntılarımız da oldu. Adam öldürüyorlar, bir kapıdan girip bir kapıdan çıkıyorlar. Biz bir silahla yakalansak olay olur, gazetelik oluyoruz. İş hayatında zorluklar yaşadık. İşyerlerimizi polisler basıyor zaman zaman. Bunlar da bizi rahatsız ediyor tabii. Ama bunlara alıştık.

Gökçeada Meselesi

Zaman zaman kanunlarla başı derde girdi, hapishaneye düştü. Babanızı hiç eleştirdiniz mi?

Birşey yapmadı ki. En son suçsuz yere hiçbir şey ortada yokken 2 yıl 8 ay hapis yattı 65 yaşından sonra. Biz de İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurduk. Belki de rahatsızlığı ondan ileri geldi. Kahrından, sinir sistemlerinin bozulmasından dolayı.

Gökçeadaya kumarhane açacağınız iddiaları vardı:

Hiç alakası yok. Gökçeadaya 1 milyon dolar yatırım yaptık. Hala devletin güvenlik görevlileri, biz orayı koruyamayız diye restoranımıza, barımıza mühür vurdu. Orayı turistik bölge yaptık. Kötü mü yaptık devlete. Turizm için bir katkıda bulunmaya çalıştık. Keşke yapmasaydık. O parayla biz de rantçılık, tefecilik, faizcilik yapabilirdik yapmadık. İnsanlar ekmek yesin dedik. Ama işte yol vermiyorlar.

Kumarhane Açma Fikri

Fırsat bulsaydınız, kumarhane açmayı düşünür müydünüz?

İzafi bir şey, ticaret bu. Biz açmazsak başkası açacak, niye açmayayım? Ama kafamızdaki, Gökçeada’ya yerleşmemizdeki sebep o değildi ki. Temiz havasını sevdi. Oraya gittiğimizde arsalar sudan ucuza gidiyordu. Babamın adı bir çıktı gazetete Gökçeada’daki arsaların fiyatları bire üç katladı. Kürt İdris burayı satın aldı, insanlar gazino gelecek buraya diye, adadaki fiyatları beşe, ona katlandı.

Mayfalık Tahtı ve Ali Özbir

Mafyalık babadan oğula mı geçiyor? Babanın bıraktığı yerden devam edecek misiniz?

Babam bizi okuttu, hep işadamı olmamızı istedi. Beni ve kızkardeşimi yurtdışında okuttu. Turizm Otelcilik okuduk. Babam 50 senedir Türkiye’de Kürt İdris olarak var. Ben bu saatten sonra 100 adam öldürsem bir Kürt İdris olamayacağıma göre, demek ki ona layık bir evlat olmam lazım.

Babanızın adını kullanacak mısınız bundan sonra?

İşadamıyım, kariyerim, müzik şirketim var. Babam istemedi bunu hiç, girmedik hiç böyle bir şeye. Ama bunun yanında, kendi yakınlarımızdan girmek isteyenler var. Yeğenlerimiz var, babamın adını çok kötüye kullanıyorlar. Bundan rahatsızlık duyuyoruz. Yeğeni bunları yapıyorsa, amcası neler yapıyordur, diye düşünüyorlar.

Ölmeden önce size herhangi bir vasiyette bulundu mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Herzaman işadamı ol, kimsenin kalbini kırma. Haksız yere kimsenin parasını alma. Sadece insan ol’ derdi. En büyük kabadayılığın efendilik olduğunu söylerdi. Bunu öğretti bize.

Kirt İsris Lakabı ve Ali Özbir

Babanızın devletle ilişkisi nasıldı?

Babamın Kürt İdris lakabı, 1955-60’lara dayanır. Bırakın PKK’yı, Kürt kelimesini kullanmanın bile yasak olduğu bir dönemde babam böyle bir şeyle mücadele etti. Kürt olmak suç değildi. 12 Eylül’den sonra Kenan Evren en büyük zararı babama vermiştir. Bizim elimizden, Trabya’nın üzeri hep babamındı. Elimizden uçaklarımızı, paramızı servetimizi, herşeyimizi aldı. Ermeni vatandaşları da var çok zengin. Onları da mı yargılayacaklar? Son nefesini verene kadar da Kürtlüğüyle övündü babam.

PKK ile İlişkisi Ne?

PKK sizden haraç aldı mı?

Kalkıp babamdan haraç isteyecek halleri yoktu. Öyle bir şey olmadı, duymadık. Babamın öyle insanlarla görüştüğünü, etrafında öyle insanlar olduğunu da bilmiyoruz. Üstelik çok da karşıyız terör olaylarına. Ama devlet zorla elimizden herşeyimizi aldı. Okumasaydık belki biz de zorla kötü yola düşecektik. Biz de kabadayı olacaktık. Cezaevinde olacaktık. Bu da devletin sayesinde olacaktı. 12 Eylül’den sonra babam suçsuz yere 5-6 sene cezaevinde yattı. Hepsinden de beraat etti. Bunun hesabını kim verecek? Şimdi de sevinsinler. Babam öldü, kurtuldular işte.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(17) Yorum

  demet
  18 Nisan 2012 - 14:26

  arkadaslar ne olursa olsun kürt türk diye birsey yok hepımız bu topraklar üzerinde yasayan dinimize vatanımıza bayragımıza sahıp cıkan insanlarız bu bır ;ikincisi ewlılık hele birde karsındakı insanla mutlu olcaksan hıc bir seyın önemi yoktur önemli olan saygı değer inançlı olmaktır mafya olması olmaması herkez ne yaparsa kendine yapar ama lütfen bunu büyük harflerlen yazıyorumKÜRTLER KÖTÜ İNSANLAR DEĞİLER ONLARDA NAMUSLARINA TOPRAKLARINA BAYRAKLARIN ALTINDAKELİME SEHADET GETIREN İNSANLARDIR… insanları dinlerine ırklarına basörtülü vb seylerle insan ları ayırt etmeyın…..

  […] Ali Özbir Kimdir? Ali Özbir Hayatı ve Biyografisi? […]

  Asuman
  25 Ocak 2012 - 16:57

  Esra abla bence cok iyi bi insan o asla para icin evlenmemistir kıskananların onu cekemeyenlerin bos lakırtıları.onun kalbi cok güzel bunu her haliyle belli ediyor esra abla seni cok seviyorum basarılarının devamını diliyorum basarılarının devamını diliyorum kim tutar seni

  Gulwen
  11 Ocak 2012 - 19:51

  Bizim msjlari oxumursuz?

  Ayten
  02 Ocak 2012 - 20:27

  Slm necesiz

  Ayten
  02 Ocak 2012 - 20:22

  Esra seni her gun izliyirem ama sene baxdigca goruremki gunu gunden cirkinlesirsen.biraz ozune baxda ne gundesen.ayaqlarinda eyridi.qiraqdan 8e oxwayirsan.uzunede az surt.makyajsiz ne gundesen.

  darya
  30 Aralık 2011 - 20:52

  Esra cim ben darya 20 yaşinda irandan seni çoooooooooooook ama coooooook seviyorum , senin herzaman ornek aliyorum ve sana tum kalbimle ve beynim le inaniyorum seni hergun izliyorum . En buyuk arzum senin le tanişmak okadar çok istiyorum ki seni yakindan gormek…keşke . Aşkimsin <3 ali abiyede çok yakişiyorsunoz bir omur.mutloluklar diliyorum.

  Eltac
  06 Aralık 2011 - 13:06

  seni cok seviyoruz.sen cok guzelsin

  Eltac
  06 Aralık 2011 - 13:00

  Esra seni cok seviyoruz.sen cok guzelsin ali beyde

  Gulwen
  06 Aralık 2011 - 12:56

  Esra seni cox isteyirem.uwaginda cox gozeldi ama hec birinize oxwamir.men azerbaycanin mingecevir weherinden yaziram her gunde seni izleyirem.opdum ozune yaxwi bax

  YASAR
  06 Aralık 2011 - 12:25

  Esra erol bence para icin evlenen biri,proqramda her kese diyo ki:ya para neye lazim bence mutluk onemli.benim fikrimce o kotu insan.ben yasar bakuden

  Gulay
  05 Aralık 2011 - 19:53

  Bence esra erol iyibi insan men gulay bakuden yaziram.

  esra
  25 Temmuz 2011 - 19:24

  yani mafyalıkl övünen bir insan tüm doğu kökenli kardeşlerimiz gibi devleti suçlayan bir aile ne diyim haksızlığa uğramışlarsaşayet tek kürtler mi haksızlığa uğruyo ha.her haksızlığa uğrayan bunlar gibi mi davransın ne diyim yha hepsini Allaha havel e ediyom. esra erol programında yaptığı nasihatlardan birazda kendi nasibini alsaydı gitti mafya babasının oğluyla evlendi. diyecek hiç irşeyim yok……

  zeynep
  02 Mart 2011 - 12:55

  bence birbirinize çok yakışıyorsunuz

  aylin
  01 Mart 2011 - 19:11

  bence esra erol kendine bişey zannediyo insanları sürekli yargılıyo ve eziyo ama yapabileceği insanlara yapıyo bu kadar iyise ndn aliyle evlendi mafya üstelik esra erola gıcık oluyorum açıkçası insanlara srekli fırça atıyo ne zannediyo bu bukadar kendini .s

  Veysel
  11 Şubat 2011 - 09:54

  Bence Esra Erol’la Ali Özbir Çok yAKIŞIYOR Esra Erol Kraliçe Ali Özbir Kral

  Ama Ali Özbir Çok Ama Çok Tipsiz Bence Ali Özbir Kral Değil Bence Esra Erol’un Günahını Almayayım AMA Ali Özbir’in Parası YANİ
  (Manisi İçin Evlendi.)

  NİLGÜN ÖKET
  20 Ocak 2011 - 11:47

  sevgili Ali bey sizi tebrik ediyorum .Mükemmel bir hayat çizginiz ve mükemmel bir evlilik hayatınız var . saygılar ben Ardahanlı Nilgün sizi ve esra hanımı çok seviyoruz .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir