Dövme Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

Dövme Yapacaklar Dikkat

Son yılların en popüler modalarından birisi de hiç şüphesiz dövmelerdir.Dövmenin moda olmasının en büyük nedeni ise ünlü şarkıcıların, futbolcuların ve diğer popüler insanların dövmeleri ile hayranlarının karşısına çıkıyor olmasıdır.Durum böyle olunca ünlülere hayranlık duyan insanlar ve onlara özenenler de dövme merakına tutuluyor.

Ünlülerin Dövmeleri ve Anlamları (Galeri)

Sevdiği ünlüye benzemek açısında yada başka bir nedenden dolayı dövme yapanlar çoğu zaman pişman olabiliyor.Bunun nedeni ise dövme hakkındaki acı gerçeklerden habersiz olmasıdır.Bu yüzden dövme yaptırmadan önce mutlaka bilmeniz gereken ve yapmanız gereken şeyleri iyi uygulamanız gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Dövme Nasıl Silinir? (Video)

Şimdi sizlere dövme yaptırmadan önce yapmanız gerekenleri sıralıyoruz…

Dövme Yapmadan Önce Bunları Yapın

1. Doğru dövmeye sahip olmak için ilk ve en önemli adım, karar verme aşamasıdır. Hayatınızın geri kalanında, bir zamanlar yaptırdığınız dövmeyi dert etmek istemiyorsanız; kendinize, gerçekten bir dövme yaptırmak isteyip istemediğinizi sorun.

2 İkinci adım olarak, yaptıracağınız dövmeye karar verin. Ömür boyu vücudunuzda taşıyacağınız dövmenin, sizin İçin bir anlamı olması gerekiyor. Bu nedenle, işe, hayatınızdaki öncelikleri belirlemekle başlayabilirsiniz. Hobilerinizden, sevdiklerinizden ve önceliklerinizden yola çıkarak, yaptırmak İstediğiniz dövmeye karar verebilirsiniz.

3.Şimdi de, kendinize, işinin ehli bir dövmecl bulmanız gerekiyor. Öncelikle, seçeceğiniz yerin gerçekten temiz olduğundan emin olun. Mekânın sterilliğine, dövmecinizin İğneleri kişiye özel hazırlayıp hazırlamadığına ve tüm işlemleri lateks eldivenlerle yapıp yapmadığına dikkat etmeniz gerekiyor.

4.Her ne kadar zor da olsa, kendinizi acıya hazırlamanız gerekiyor. Çekeceğiniz acıyı daha aza indirmek adına, dövme yaptıracağınız günün gecesinde, erken yatın ve vücudunuzu çok fazla yormayın. Ayrıca, uygulama öncesi, kanı sulandıran ve dövmenin yapım aşamasında daha fazla kan akmasına neden olan alkol ve uyuşturucu maddelerden uzak durun.

5.Dövmenizi yaptırmadan önce; bir süre, yaptırmayı düşündüğünüz dövmenin görselini bilgisayarınızın duvar fotoğrafı olarak ayarlayıp, bu motiften sıkılıp sıkılmadığınızı test edebilirsiniz.

6.İnsanoğlunun ne yazık ki yaşlanmaya henüz çare bulamadığını, vücudunuzdaki derilerin bir gün sarkacağını unutmayın. Bu nedenle, dövmenizi, derinizin daha gergin kalacağı yerlere yaptırın.

7.Eğer yabancı bir dilde dövme yaptıracaksanız, uygulama öncesinde, mutlaka o dili iyi bilen birine yazıyı kontrol ettirin. Hiç kimse vücudunda yanlış anlamlar içeren sözcükler taşımak istemez; öyle değil mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir