Düğün Kutlamalarında Yapılan 5 Hata

Sponsorlu Bağlantılar

Düğünde Yapılan Hatalara Dikkat

Düğününüzün harika olmasını hem sizin hem de gelen konukların mutlu olmasını istiyorsunuz.Düğününüzde dikkat etmeniz,yapmamanız gereken bazı hatalara dikkat etmeniz gerekiyor.Aşağıda yazılan metinde yapılan hatalar yer almaktadır.

Düğün kutlaması için mikrofonu elinize aldığınızda, tüm gözler üstünüzde, orada olanlara ve söylediklerinize dikkat etmeden ve düğün videosuyla ölümsüzleştirmek istediğiniz herşeyi söylersiniz. Çok memnuiyet verici değil, değil mi?

Tüm düğün kutlamalarında yapılan 5 hatayı sizlerle paylaşmak istedik çünkü kimsenin düğün kutlamasında söyleyecekleri yüzünden daha sonra üzülmesini istemeyiz. Bildiğiniz gibi içkiliyken düğün konuşması yapmamalısınız.

İşte Diğer Yapmamanız Gerekenler..

Sonsuza kadar konuşmayın. Uzun ve öğüt veren, bıkkın ve ben merkezli kutlama konuşmalarının yeri düğün değildir. Orada bulunan herkes sadece kendiniz konuşup kendiniz dinlediğinizi düşünecek. Kutlama konuşmanızın uzunluğu sadece 2 dakika olmalı ve zamanınızı nasıl idare edeceğinizi bilmelisiniz. Diğer kutlama törenlerindeki konuşmalar için de bu süre geçerli. Büyük güne dair kutlama mesajı kısa, tatlı ve duygusal olmalı. (İsterseniz burada biraz eğlenceli olabilirsiniz)

Bilinmeyen anıları anlatmayın. Evet gelin ve damadın tüm geçmişini biliriz ama hiç bilinmeyen bir tanesini kutlama konuşması sırasında anlatmanın zamanı değil. Kızınız konuştuğunuz şeyin ne olduğunu bilse bile, nerede olduğunuza ve şimdiye odaklanın. Düğünler abazaların yeri değildir.

Kötü bir dil kullanmayın. Düğünde sadece çocuklar ya da yetişkinler olduğundan değil, günlük konuşma dilinizle kutlama konuşması yapmak küçük düşürücü olabileceğinden dolayı tercih etmeyin. Davete katılanlara espri için söylediğiniz küfürlü konuşmalar, başka aileler arasında farklı anlamlara gelebilir. Yani limitlerinizi bilin ve sözcüklerinizi önceden seçin.

Gelin ve damadın adını anmamak. Konuşma için en iyi adamsanız, damadın ne kadar harika bir delikanlı olduğunu ve gelinin ne kadar harika olduğunu, damadın yaşamına katacağı değeri, onları ne kadar çok sevdiğinizi söylemeyi unutmazsınız. Onlardan çift olarak değil, ayrı ayrı söz ettiğinizden emin olun.

Kutlamayı berbat etmeyin. Bu kötülerden biridir. Akşam yemeğindeyseniz, damadın ailesi olarak ilk kutlama yemeğindeyseniz karşınızdakinin sözlerini kesmeyin. Ev sahibinin konuşmasını, sizin partinizmiş gibi bölmek en kötü harekettir. Ev sahibinin konuşmasını bitirinceye kadar bekleyin, daha sonra düğün partisi için çifte teşekkür edin ve sonrasında diğerlerinin konuşmasına izin verin.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir