Hem Güzel Hem Zeki Ünlüler

Yakından takip edip ve tanıdığınız ünlüler sadece güzellikleri ile ön plana çıkmayıp aynı zamanda zakaları ile de bulundukları yerin hakkını vermekteler.Bu işin sadece güzellikle olmadığını gösteren Hollywood güzelleri aynı zamanda zekaları ile de kendilerini kanıtlamış durumdalar.

Sponsorlu Bağlantılar

Sharon Stone

Başarılı oyuncu Sharon Stone kendisine teklif edilen zekilik gerektiren rollerin üstesinden başarıyla geldi. Sharon Stone 154 IQ’ya sahip bir kadın. Kendisini “1 yaşına gelmeden önce konuşan, tuvaleti öğrenen, yürüyen bir çocuk” olarak anlatıyor.

Sharon Stone, diyet, zayıflama

Kate Beckinsale

Ünlüler zekiliklerinden daha çok güzellikleriyle tanınırlar. Ancak Hollywood’da güzel oldukları kadar akıllı oyuncular da var. Kate Beckinsale, Oxford Üniversitesi’nde Rusça Bölümünü bitirdi. Yüksek IQ, üniversite derecesi ve zeki bir çocukluk dönemi geçiren güzel yıldız, zekiler listesinin üst sıralarında yer alıyor.

Natalie Portman

Natalie Portman, göründüğü kadar suskun değil.. Natali bir Hollywood yıldızında olması gereken tüm özellikleri taşıyor. Kusursuz bir cilt, güzel bir vücut ve en iyi filmlerde büyük küçük rollerde yer alma.. Ancak yetenekleri bununla sınırlı değil.. natali sınıfının en zeki oyuncularından biri, Harvard Üniversitesi Psikoloji bölümünden birincilikle mezun olmuş. Akıcı olarak İbranice, Fransızca ve Japonca konuşabiliyor.

Alicia Keys

Güzelliği, duruşu karşısında onunla tanıhan her erkek ikinci saniyede ona aşık olabilir. Alicia Keys sadece güzel bir yüze sahip değil, Profesyonel Güzel Sanatlar Okulu’ndan ses sanatçısı olarak en yüks derece ile mezun olduğunda sadece 16 yaşındaydı. Sonrasında Columbia Üniversitesi’ne kabul edildi ancak hayranları onu şarkıcı olarak değil beyaz perdede görmek istedi.

Jodie Foster

Zeki aktirisler söz konusu olduğunda Jodie Foster en başta gelir. ‘Kuzuların Sessizliği’ onun oyunculuk kariyerinin en iyi işidir ancak akademik kariyeri sadece bununla sınırlı değil. Foster, Yale Üniversitesi Edebiyat Bölümü’nden en yüksek derece ile mezun oldu. Şimdilerde film üretiyor ve direktörlüğünü üstleniyor.

Claire Danes

Claire Danes, Romeo ve Julyet filminin yanı sıra, 90’ların sonunda oynadığı filmle şöhret olduktan sonra prestijli Yale Üniversitesi’ndeki İngilizce eğitimine ara vermek durumunda kaldı.

Jennifer Connelly

Beautiful Mind / Akıl Oyunları filminin güzel yıldızı Jennifer Connelly, birçok Hollywood filminde rol aldı ancak bu en önemli noktası değil. Güzel yıldız Yale Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı eğitimi aldı.

Lily Code

Lilly Code büyüleyici kırmızı saçları ve ışıltısıyla dikkat çeker. Lily, 20 yaşlarındayken tasarım üzerine eğitim alıyordu. 2006 yılında Camvridge King’s College’de Sosyal ve Politik Bilimler eğitimi aldı. Güzel yıldız sonrasında, 2008 yılına kadar modellik eğitimine devam etmeye karar verdi ve bir kursa yazıldı.

Reese Witherspoon

Güzel ve ünlü Reese okul eğitimi sırasında oldukça başarılı bir öğrencilik geçirmiş. 1998 yılında Stanford Üniversitesi İngiliz Edebiyatı Bölümü’nde eğitim alan güzel aktris, gerçekte de sarışın ama aptal olmadığını kanıtlamış.

Alicia Witt

Pürüzsüz cildi, parlak saçları ile dikkkat çeken güzel aktris Alicia Witt, ufalıktan itibaren dehalık pırıltıları göstermeye başlamış. Sadece 2 yaşındayken Good Housekeeping Dergisi’ne okuyucu mektubu yazarak göndermiş. 7 yaşındayken nasıl piyano çalacağını biliyormuş ve ödüller almış. 14 yaşındayken lise diploması almış ve daha sonra Hollywood’a adını yazdırmaya karar vermiş.