ERKEKLER İŞSİZ KALINCA NE YAPIYOR ?

Sponsorlu Bağlantılar

İŞSİZ ERKEKLER

Son dönemlerde daha da yaygınlaşan işsizlik oranları üzerine yapılan araştırmada işsiz kalan erkek sayısı çok fazla.Bu araştırmaya göre  işsiz kalan erkekler evde ev kadınlarının yaptıkları her şeyi yapmaya başlıyorlar.Kendilerine olan öz güvenlerini kaybediyorlar ve bu durumda  kadınlar erkeklerden daha az etkilenmeye başlıyormuş.

Sponsorlu Bağlantılar

Erkekler işlerini kaybederken, TV, yatak, jimnastik kazandı. Kadınlar? Seks hayatları hareketlendi mi? Pek sayılmaz..

Ekonomik kriz tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken işten çıkarılanları çoğu erkek oldu. Özellikle üst düzey yöneticiler zamanlarını evde geçirmek zorunda kalıyor. Bu yüzden şimdilerde erkeklerin akılları biraz karışık.. Çoğu erkek özgüvenini işinden alıyordu. Psikiyatristlerin belirttiğine göre, işsizlik konusunda kötü haberler 2007’nin Aralık ayından itibaren gelmeye başladı ve işsiz insanlar 3.6 milyona ulaştı. İşsizlerin 5’te 4’ü erkek. Kadınlar tarihte ilk kez konumlarını korudu ve çalışan kitlesinin büyük çoğunluğunu oluşturdu. Amerikan Kalkınma Merkezi Ekonomisti Heather Boushey, 20 yaşın üstündeki her 10 erkekten 7’si işsiz olduğunu belirterek, bu oranın 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana görülen en düşük oran olduğunu kaydetti.

Erkeklerin Yeni İşi Bebek Bezi Değiştiriciliği

Bu kötü haberdi. Daha kötüsü bazı erkeklerde ev mühendisiliği, bebek bezi değiştiriciliği gibi rol değişimleri görülüyor, iş yeri testesteronundaki düşmeye paralel olarak kadınlık hormonlarının yükseldiği görülüyor. Bu yüzden geçtiğimiz yüz yılda değişmeyen erkeklik ilkeleri sarsılıyor.

Gelecekte büyükbabanızın olduğundan daha çok çocuklara, cildinize ve duygularınıza dikkat etmeye başladığınızda şaşırmayın. Sadece bebek doğurarama gibi temel sorunları da olacak erkekler, sadece bu özellikleriyle kadınlardan ayrılabilecek halde olacak. Ekonomik krizler sırasında, işini kaybetmenin acısını unutmak için yapılan yemekle ve diğer sorumluluklar kadınların işyerlerindeki sayılarının daha da artmasına neden olacak. Çocuk bezi değiştiren babalarla daha sık karşılaşmaya hazır olun.

Evde Kalan Erkek Ne Yapıyor?

Amerikan Zaman Kullanım Anketi’ne göre evde kalan erkekler, daha az ev işi yapma ve kalan zamanlarda atıştırma, uyuma ve zapping yapma eğilimindeler. İşsiz kadınlar ise, evde kaldıkları sürede çocuklarıyla ilgilenme ve gündelik işler yapmak için ayırdıkları zamanı iki katına çıkarıyor.

Amerikalılar şimdilerde işlerini kaybettiklerinde çareyi şişede, kadınlarda, kendisi gibi olan erkeklerle zaman geçirmekte, spor ve popüler kültürle ilgilenmekte buluyor. 20. yy’ın ilk 30 yılında işsiz kalan erkekler de, işlerini kaybeden diğer erkeklerle sorunları tartışır, işyerlerinin etrafında volta atıp sigara tüttürürdü.

Sosyolog Michael Kimmel’ın “Amerika’da Erkeklik” adlı erkekliğe dair denemesinde, alışveriş merkezlerinin fazlalılığına rağmen büyük şehir meyhanelerinin sayısının fazla olduğuna, 200 haneden birine 1’den fazla bar düştüğüne dikkat çekiyor. Ayrıca, aynı dönemde oduncu Paul Bunyan (1910), Tarzan gibi efsane kitapların büyük ilgi gördüğünü belirtiyor. Erkekler ayrıca, işsizlik depresyonunda oldukları dönemlerde derin derin düşünmek için 1905 yıllarından itibaren evlerinde ‘çalışma odası’ olarak kendi odalarını ayırıyorlardı. Bu arada, sekste eşitlik için kadınları dinlemek yerine, işle ilgili sorunları yüzünden kadınları suçluyorlardı.

Kadınlara Göre İşsiz Erkekler Seksi Değil

Günümüzde işsizlik sebebiyle yaşanan sitcom davranışını nasıl kırabiliriz? Öncelikle evde boş boş durmak yerine market alışverişi gibi daha erkeklere özgü işleri siz yapabilirsiniz. Böylece kadınlar kendilerini daha rahat hissedebilir. Hemen belirtelim, yapılan araştırmalarda işsiz erkekler kadınlar tarafından daha az seksi bulunuyor. Depresyon sırasında yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin hemen hemen yüzde 60’ının partneriyle ilişkileri soğuklaşıp heyecansızlaşıyor. Bir erkek bu durumu “para gittiğinde, aşk kelebekler pencereden uçup gidiyor” diye belirtiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir