Göğüs Dikleştirme ve Güzelleştirme Egzersizleri

Sponsorlu Bağlantılar

Dik ve Güzel Göğüsler

Güzel göğüslere sahip olmak sadece bayanların arzu ettiği bir şey değil değildir.Aynı zamanda erkeklerinde sıkı ve güzel göğüslere sahip olmaları gerekmektedir.Aksi takdirde vucudun şekli bozuk olacağı gibi kötü bir görüntüde ortaya çıkacaktır.

Bayanları ise güzel ve çekici kılan en önemli unsurlardan birside göğüsleridir.Bu yüzden bayanlarında sıkı ve güzel göğüslere sahip olmaları gerekir.İşte hem bayanların hemde erkeklerin sıkı ve güzel göğüslere sahip olmaları için yapması gerekenler…

Daha dik ve güzel göğüsler için  Celebrity Fitness Müdürü Raşit Demiryas size yardımcı olacak egzersizleri gösterdi.

Göğüsde Şekil Bozukluğu ve Sarkmaların Nedenleri

Göğüslerin zaman geçtikçe formlarını kaybettikleri ve bu durumun, özellikle vücutlarının görünümüne çok önem veren bayanlar için, oldukça yorucu ve zor olduğu bilinen fakat o kadar zor olmayan bu kolay ve güzel hareketler vücudunuzun şekillenmesi için günlük yaşamımızın içinde kolayca yapabileceğimiz hareketlerden oluşur.  Çok sık kilo alıp vermekten, yanlış egzersizlerden ya da spor yapmamaktan dolayı, yaşın ilerlemesi, kimi kişilerde göğüsler erkenden sarkıp esnekliğini kaybedebiliyor. Bu kişiler çoğunlukla dolgulu sütyen kullanmadan bir şey giyemez, hiçbir kıyafeti kendilerine yakıştıramazlar. Eğer siz de bu tür problemlerle karşı karşıyasınız. Eğer hala bu tür sorunlarla karşılaşmadıysanız da bunu mümkün olduğunca geciktirebilir daha da güzelleştirebilir ve sıkılaştırabilir , bu egzersizlerle göğüslerinizin formunu uzun yıllar koruyabileceksiniz.

Sınav Hareketi (push up) (Güzelleştirme Egzersizi)

Modifiye şınav (modifiye push up) elleriniz ve dizlerinizin üzerinde durun.
Dirsekleriniz yana doğru bakmalı. Kollarınızı dirseklerinizden büküp aşağı yukarı doğru inip çıkarak şınav çekin. Bu hareketi 2 setten 10 – 15 kez tekrarlayın. Hareketler sırasında düzenli olarak nefes alıp vermeyi unutmayın aşağı inerken nefes alın yukarı kalkarken nefes verin. Bu hareketle en çok göğüs ikinci olarak ta arka kol kaslarını çalıştırmış olacaksınız.

Bunun dışında ön omuz kaslarınız da aktif hale gelecek. Şınav, özellikle kuvvetsiz olanlar ve yeni başlayanlar için oldukça iyi bir başlangıç hareketi aynı zamanda güçlendiğiniz zaman dizlerinizi yere koymadan şınav çekmeye çalışın böylece göğüs kaslarımızla beraber bütün vücudumuzda çalışmış olur bu hareketi yaparken tüm kaslarınızı sıkın ve hissetmeye çalışınız.

Yana açış hareketi (Sıkılaştırma Egzersizi)

Bir sandalyeye dik olarak oturup iki elinize dumbell ya da 0.5 veya 1’er litrelik su şişeleri alın. Şimdi ‘dumbell fly’ dumbell yana açış hareketini yapmaya başlayabilirsiniz. Bu hareket için kollarınız bükülü şekilde yanlara açıp kolları kapatıyoruz kolları kapatırken göğüs kaslarınızı sıkmaya çalışın bu hareketi de yaparken kaslarınızı hissedin. 2 defa (SET) 10-15 kez tekrarlayacağınız bu hareket göğsünüzün tam açılmasını sağlıyor ve sıkılaşmasını sağlıyor.

Pullower Hareketi (Dikleştirme Egzersizi)

Bu hareket sandalyeye oturup, sırt üstü yatarak veya evinizde pilates topu  (stabilite ball) varsa da yapabiliriz. Önemli olan burada ellerimizin ve kollarımızın duruşu elimize dumbell yada 1 lt.

Su şişesi alıyoruz iki elimizle ağırlığı yada su şişesini tutuyoruz göğüs hizasından gergin şekilde kollarımız yukarıya geriye doğru kaldırıyoruz bu hareketi 2 set 10-15 tekrarla yapıyoruz ve her son tekrarda gergin şekilde geride tutuyoruz bu hareketi düzenli bir şekilde yaparsanız sarkan göğüsleri kaldırır dikleştirirsiniz. Normal göğsü olan bayanlar yaparsa daha dikleştirirsiniz…

Son derece kolay ve pratik olan bu egzersizler, yeri gelecek zorlanacaksınız yeri gelecek çok kolay olacak ama sonunda dimdik güzel görünümlü göğüslere kısa sürede sahip olacaksınız bu egzersizleri her gün yapın sonucunu sizlerde görün.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir