Çok Basit Yapılabilen Kısa Saç Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

Kısa Saç Modelleri

Saçlara istenen şekilleri verebilmek için çoğu zaman profesyonel yardım almak gerekir. Ancak böyle bir yardımı alacak vaktiniz yoksa ve evden kısa süre içinde çıkmanız gerekiyorsa yada sürekli kuaföre gitmekten sıkıldıysanız pratik modeller uygulamanızda fayda var. Böylece zamandan kazanmak ve oldukça şık modellere sahip olmanız olasıdır. Bu konuda farklı farklı fikirler olabilir o nedenle çeşitli önerileri burada bulacaksınız. Şunu unutmayın sadece uygun pratik bir saç modeli ile ciddi oranda fark yaratabilirsiniz.

2012 Yılı Kısa Saç Modası

2012 Yılı Uzun Saç Modası

Kuaföre gitmekten bıktıysanız ya da yaratıcılığınızı kullanmak istiyorsanız, saçınızı kendiniz boyamaya ne dersiniz? Buna bir türlü cesaret edemiyorsanız, belki aşağıdaki yazı fikrinizi değiştirebilir.

Saç modellerini uygularken, saçlarınızın sağlıklı ve parlak olması için mutlaka ılık su ile yapmalıyız. Ilık su her zaman saçlarınızın yumuşak olması ve parlak görünmesi için ideal olacaktır.Bu sitede gördüğümüz bir çok modeli evde kendi saçlarımıza da uygulayabiliriz. Hele hele yaz aylarında, bunaltıcı sıcaklarda kuaföre gidip düz fön çektirmek çok gereksiz diye düşünüyorum. Saçınızı evde kendiniz yaparken dikkat edeceğimiz bazı küçük ayrıntılar var. Örneğin nemli saçları geniş dişli bir tarak yardımı ile açın, daha sonra kaliteli ve uçları saçınıza zarar vermeyecek ve saç derisine dokunmayacak şekilde tarayı ve kurutun. Saçlarınızı köpük yardımı ile kat kat belirginleştirerek doğal bir görünüm elde edin.  Bir tutam perçem saçınızın önünde hem doğal bir saç görünümü hemde havalı bir duruş sağlar.

Üstelik bu küçük tüyoları uygulamak için saçınızı kestirmeniz de gerekmiyor! İşte size saçınızda uygulayabileceğiniz birkaç eğlenceli tarz:

Her saç modelinin kadınlarda oluşturduğu başka başka güzellikler vardır. Bazı yüzlere kısa saç modeliasla yakışmazken, bazı yüzlerde de uzun saç modeli, sıkıcı bir görünüm oluşturur. İkisinin de havası ve şıklığı tarışmasızdır fakat doğru yüz hatları ve saç renginde gizli olan enerji ile…

Uzun saçların her zaman daha etkileyici olduğu kanaatinin aksine kısa saç stilininde daha sıcak ve etkili ışıltılar yaydığı kesindir. Bilindiği gibi uzun saç modelinin aksine kısa saçlar yıkama ve bakım anlamında sağladığı kolaylığın yanında, yaz mevsiminin de en popüler saç modelidir. Yıkaması, kurulaması ve şekil vermesi kolay olan kısa saçlarınızla, kısa bir süre içerisinde acil davetlere yetişebilirsiniz.

Farklı Saç Modelleri Yapma

Köpüklü saç

Elinize bir avuç dolusu köpük sıkarak bunu nemli saçınıza sürün. Başınızı öne eğin ve bu şekilde köpüğü saçınıza yedirin. Saçlarınızı geri attığınızda hacimli ve dolgun görünüilü bir saça kavuşacaksınız.

Örgülü çıtır

Saçınızı ensenizde at kuyruğu yapın ve daha sonra da örün. Ucuna da renkli bir lastik takarak saçı tutturun. Bu şekilde tam bir yaz çıtırı olarak sokaklarda dolaşabilirsiniz.

Ayrığı değiştirin

Saçınız için çok basit ama etkili bir değişiklik mi istiyorsunuz? Hemen ayrığınızın yerini değiştirin. Saçınızı sürekli ortadan ayırıyorsanız bu sefer yandan ayırmayı deneyin. Bu değişim hemen farkedilecektir.

Seksi yaz güzeli

Sponsorlu Bağlantılar

At kuyruğu yaptığınız saçınızı kuyruğundan yukarı doğru kıvırarak bunu büyük bir klipsli tokayla ensenizde tutturun. Bunuu yaparken yüzünüde de birkaç parça saç düşürmeyi de unutmayın.

Ahenkli gölgeler

Saçınızın rengi koyuysa çok açık renk gölge attırmamaya özen gösterin. Doğal renginizle uygun gölgeler sert ifadenizi yumuşatacaktır.

Saçınız parlayacak

Kuruladığınız saçınıza saçınızı canlı ve parlak gösterecek bir sprey sıkın. Bu sprey sayesinde saçınızdaki kırıkları ve cansız görüntüyü saklamış olacaksınız.

Aksesuarlarla renklendirin

Özellikle bahar ve yaz aylarında saçınıza takacağınız rengarenk tokalar ve saç yüzükleriyle hem kıyafetinizi hem de ruhunuzu canlandırmış olacaksınız.

Islak saçın büyüsü

Önce nemli olan saçınıza yumuşak bir sprey sıkın. Daha sonra parmaklarınızla saçlarınızı karıştırın. Islak görünümlü bu saçlarla çok hoş görüneceksiniz.

Bandana zamanı

Saçlarınızı geriye doğru tarayın ve kıyafetinize uygun renkte seçtiğiniz bandananızı saçınızın başlangıç çizgisinden biraz geriye gelecek şekilde takın.

Kıvırcık güzellik 

Saçınızı bölümlere ayırın ve sıcak bigudilerle sarın. Soğuyana kadar bekleyin ve bigudileri dikkatlice çıkartın. Dalgaların etkisi geçene kadar kıvırcık saçın keyfini çıkartın…

Farklı Saçlar İçin Öneriler

1. Çıt çıt tak!

Saçlarının istediğin an uzun, istediğin an kısa olması hoşuna gider mi? Öyleyse saçlarına çıt çıt takmayı deneyebilirsin! Birkaç parça halinde satılan bu çıt çıtlar, saçlara kolayca takılıp çıkarılabiliyor. Tek yapman gereken saçlarını taramak ve çıt çıtları saçlarının alt kısımlarına yerleştirmek! Tabii bir başka dikkat etmen gereken şey de, çıt çıtlarına iyi bakmak. Kolayca karışıp kopabilen çıt çıtlarını düzgün bir şekilde muhafaza etmeli, fazla karıştırmadan taramalısın.

2. “Kaynak” dene!

Bir başka saç uzatma yöntemi de kaynak yaptırmak. Saç tutamlarına ilave edilen yeni saçlara “kaynak” işlemi adı veriliyor. Kaynak, sadece saçları uzatmakla kalmıyor, daha gür ve hacimli durmalarını da sağlıyor. Yalnız çıt çıt yönteminden biraz farklı… Kaynak yöntemi için saatlerce kuaförde zaman harcaman gerekiyor. Çünkü her bir saç teli birbirine tek tek ekleniyor. Ayrıca yapılan araştırmalara göre bazı postişlerin uzun süre kullanılması, çeşitli hastalıklara da yol açıyor.

3. Düzleştir

Saçlarının dalgalı ya da kıvırcık olmasından şikayetçiysen ve haftada bir kuaförün yolunu tutup fön çektiriyorsan, sana bir önerimiz var! Düz olmayan dalgalı ya da kıvırcık saçların, düz bir hale getirilmesi işlemine defrize deniliyor. Saçlarına ilaç ve şampuanlarla bakım yapıldıktan sonra 10-20 dakika arası bekleniyor ve krem düzleştiricisi sürülüyor. Ardından saçların durulanıyor ve fön çektirmeden gelişi güzel kuruttuğunda bile düz olmaları sağlanıyor. Son olarak da saçını seramik maşalarla düzeltip bu haldeyken sabitleştirici losyonlar sürülüyor. Böylece düzleştirdiğin saçlarını daha uzun süre kullanabiliyorsun!

Pratik Kısa Saç Yapma Yöntemleri

Kısacık saçlar: Cesur bir adım

Bir oğlan çocuğu kadar kısa kestirdiğiniz saçlarınıza biçim vermenin yolunu mu arıyorsunuz? Belki de pixie saç modelinizin çok da şekillendirilemeyeceğini düşünüyorsunuz… Jean Seberg’i canlandırın gözlerinizde. Serseri Âşıklar’da kalbimizi çalan o özgür kız, kısacık saçlı kadınlar için hâlâ bir ikon. Huysuz ve tatlı Jean gibi kestirdiğiniz kısacık saçlarınızı, tarakla yana ayırıp şekillendiriciyle sabitleyebilir, eski zaman kadınlarının naifliğini yakalayabilirsiniz.

Perçemlerin gizemi

Alnınıza dökülen perçemleriniz varsa, bunları saç maşası yardımıyla düzleştirebilir, daha asi bir görünüm içinse şekillendirici yardımıyla dikleştirebilirsiniz. Ayrıca maşa yardımıyla perçemlerinizi yana ayırıp sırf o bölgede dalgalar yaratabilirsiniz. Perçemlerinizi yana ayırarak kullandığınızda takacağınız hoş bir tokayla saç modelinizi zenginleştirebilirsiniz.

Asileşin!

Islak saçlarınıza şekillendirici uyguladıktan sonra onlara parmaklarınızı kullanarak dağınık bir biçim verebilir, rock’çıların isyankâr havasına bürünebilirsiniz… Jöle, krem, köpük ve sprey seçimlerinizde çok sert ürünler tercih etmemeye dikkat edin. Saçınızı yağlandırmadan veya sertleştirmeden yumuşaklığını korumasını sağlayan ürünlere yönelin. Saç serumları da dağınık saçlarınıza parlaklık kazandırabilir.

Asimetrik katlar

Asimetrik kesimli bir kısa saç modeli kullanıyorsanız, bu dokunuşları ön plana çıkarmayı deneyin. Sıra dışı saç modelinizin gücünü göstermek için, katlarınızı maşayla düzleştirin ve şekillendiriciyle belirginleştirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Küt saçlar: Kadınsı ve romantik

Eskilerin flapper kızlarını andıran küt bir model mi kullanıyorsunuz? Saçlarınız ister dalgalı, ister düz olsun, küt saçlar bir kadının zarif boynunu ve çene hatlarını vurgulamasının en hoş yollarından biridir. Küt saçlarınızı dalgalı kullanmayı tercih ediyorsanız, hacimli bukleler yaratmak için saç maşası ve şekillendirici yeterli. Saç maşası seçerken fazla ısınan modellerden kaçınmanız gerektiğini hatırlatalım. Buklelerinizi hafif bir şekillendirici yardımıyla, parmaklarınızı kullanarak belirginleştirin ve hacimkazandırın. Duştan çıktıktan sonra saç kurutma makinesiyle saçlarınızı kurutup doğal hareketlerle bukleler yaratabilirsiniz. Küt saçlarınızı düz kullanmak için de maşa kullanabilirsiniz. Saçlarınız çene bölgenizde uzunlaşıyorsa, bu tutamları maşayla belirginleştirin ve şekillendirici yardımıyla sabitleyin.

Takıp takıştırın!

Kısa saçlarda makyaj stiliniz ve takılarınız ön plana çıkar. Sade saç modellerinde daha belirgin bir makyaj tarzı seçin. Her türlü kısa saç modelinde gözleri vurgulamaya önem verin. Seçtiğiniz aksesuarların saç modelinizi tamamlamasına dikkat edin. Küpelerinizden kolyenize, tokanızdan saç bandınıza dek tüm aksesuarlarınız, kısa saçlarınıza ayrı bir hava katacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir