Eldeki Hint Kınası Nasıl Çıkar? (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Hint Kınasını Çıkarmanın Yolu

En etkili kınalardan birisi olan hint kınası Lawsonia inermis bitkisinin yapraklarından elde edilen doğal boyadır. Kına mürekkebi cildin üst tabakasına etki eder ve kuruduktan sonra çıkması çok zordur. Bu kınalar genellikle yapıldıktan sonra 14 gün boyunca etkili bir şekilde ciltte kalmaya devam eder. Eğer yaptığınız hin kınasını yada hint kınası dövmesini hemen çıkarmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemi denemelisiniz.

Adım 1

Günlük duşunuzu alırken duşta kullandığınız lif ile kınayı yada dövmeyi ovuşturun. Bu lif ile ovma işlemi kına mürekkebinin izleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Eğer bu işlem ile kına tamamen çıkmadı ise aşağıdaki yönteme geçebilirsiniz.

Adım 2

Bir bardak içerisine bir miktar su ile bir miktar tuz koyun ve karıştırın. Daha sonra gazlı bezi bu tuzlu suyun içine bırakın. İyice tuzlu su ile ıslanan gazlı bezi dövmenin üzerine bırakın. 20 dk bekledikten sonra bu bölgeyi yıkayın. Bu işlemi günde 2-3 defa yapmanız kınanın çıkmasını sağlayacaktır.

Bu yöntem de yetersiz kalırsa üçüncü yöntemi deneyin.

Adım 3

Eczaneden hidrojen peroksit satın alın. Ve pamuğu hidrojen peroksite batırıp hint kınası olan bölgeyi silmeye başlayın. Kına tamamen çıkana kadar ovun. Bir kaç dakika boyunca bu ovma işlemine devam ederseniz kına tamamen temizlenecektir. Ancak hidrojen peroksit alerji yapabilir dikkat edin.

Son olarak aşağıdaki adımı deneyebilirsiniz.

Adım 4

Küçük bir kasede bir miktar bulaşık deterjanı, bir miktar limon suyu ve bir miktar da kabartma tozunu karıştırın. Temiz bir bez ile kına yada dövme olan bölgeyi ovun. Kınanın lekesi gidene kadar bez ile ovmaya devam edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir