Hindistan Cevizi Yağını Saç Kremi Olarak Kullanma

Sponsorlu Bağlantılar

Doğal Saç Kremi

Hindistan cevizi yağı ticari olarak üretilen saç bakım ürünlerinde bulunan korkunç kimyasallardan arınmış olup, her türlü saç tipi için mükemmel bir kremdir.  Journal of Cosmetic Science dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre hindistan cevizi yağı, ayçiçek yağı ve mineral yağı dışında protein kaybını azaltan tek yağdır. Mineral yağ içeren tüm güzellik ürünlerini, özellikle de çocuklar için kullanmaktan uzak durmalısınız.

Saçtaki protein kaybı, kuruluğa ve kırılmaya yol açar. Laurik asit, düşük moleküler ağırlığa sahiptir ve saç teline nüfuz ederek saçları vitaminler, mineraller ve orta zincirli yağ asitleri ile besler. Hindistan cevizi yağı tarama ve fırçalama hasarını önlemeye yardımcı olur ve çocuklarda güvenle kullanılabilir.

Ayrıca bkz: Hindistan Cevizi Yağı Kremi Yapma

Hindistan Cevizi Yağı Kreminin Kullanımı

Kısa saçlar için avuç içlerinizde ¼ çay kaşığı alarak başlayın. Daha uzun, daha kalın saçlar için bir ½ çorba kaşığı kadar almanız gerekebilir.  Uçlara ve saç diplerine özellikle dikkat edin. Saçlar arasında pürüzsüz hale getirin ve normal şekilde stilde ilerleyin.

Hafif bir doğal şampuanla yıkadıktan sonra, saçları yenilemek için yoğun bir kıvam verici olarak kullanabilirsiniz. 1 çay kaşığı (kısa saçlar için), 2 çay kaşığı (omuz uzunluğuna kadar olan saçlar için) ve 1 çorba kaşığı (uzun saçlar için) uygulayın. Saç dokusuna uygulayın ve bitirin, daha sonra saç derisini ovun. Bir duş başlığı ile saçınızı örtün ve 1-2 saat boyunca veya gece boyunca bekletin. Yine doğal bir şampuanla yıkayın.

Kuru veya hasar görmüş saçlar için, saç bakımı tedavileride kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağına birkaç damla sandal ağacı esansiyel yağı ve / veya sardunya esansiyel yağı ekleyebilirsiniz. Bu uçucu yağlar nem tutmayı destekler ve hindistancevizi yağının saçlar için nemlendirici ve kıvamlandırma etkilerini arttırır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir