Maskara Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Maskara Yapmanın İncelikleri

Bayanların makyaj yaparken vazgeçemedikleri, olmazsa olmazlarından maskaraların kirpiklerinize daha uzun ve çekici gösterebileceğinizle ilgili birkaç teknik vereceğim. Ama ondan önce bir bayanın Göz güzelliğini ortaya çıkaran maskaranın önemini unutmayın.Maskara yaparken maskarayı fazla kaçırmamak gerekiyor.Çünkü fazla maskara yapıp maskaranın akmasına , kirpiklerin sert ve biçimsiz bir şekilde durmasını ve çirkin bir görüntüye neden olabilirsiniz.

Unutmayın güzel olmayan kadın yoktur, sadece bakımsız kadın vardır.Şimdi sizin güzelliğinizi ortaya koyacak maskarayla kendinize harikalar yaratabilirsiniz.Sadece maskarayı nasıl kullanacağınızı bilin yeter.Maskarayla harikalar hazırsanız , size sunacağım maskara kullanma teknikleriyle güzelliğinize güzellik katın. Şimdi elinize maskaranızı alın ve aynanın karşısına geçin ve şekildeki teknikleri uygulamaya başlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi vereceğimiz ipuçları, takma kirpik etkisi yaratıp maskaranızı adeta kirpik dolgunlaştırıcı bir makineye dönüştürecek.

Maskara Teknikleri ve İpuçları

Uzman:Makyaj uzmanı, Joyce Bonelli.

Hazırlık

İşe üst kirpik dibine ince bir hat halinde siyah likit eye liner uygulayarak başlayın. Kirpikleriniz daha belirgin görünecek.

1.Maskarayı uygulamadan önce kirpik kalınlaştırıcı bir baz uygulayın. Kirpik uçlarına ulaştığınızda fırçayı sağa sola hareket ettirerek kirpiklerinizi daha uzun gösterebilirsiniz. İlk katın kurumasını bekleyin ve ikinci katı sürün.

2.Kirpiklerinizi üç bölüm olarak düşünün ve maskarayı öyle uygulayın. Göz pınarlarına yakın olan kirpik bölümünü alnınızın ortasına doğru, orta bölümü yukarıya doğru, dış bölümü ise şakaklarınıza doğru uygulayın. Bu kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlayacak.

3.Maskara fırçasını dik tutun ve alt kirpiklerinize dikkatlice dokundurun. Topaklanmalardan kaçınarak asıl etkinin üst kirpiklerinizde kalmasına özen gösterin.Cosmopolitan

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir