Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Saçlarınızın Sağlığı İçin Çok Önemli

Yumuşak, parlak, şekillendirilebilir ve sağlıklı saçlar için hindistan cevizi yağı şart.  Hindistan cevizi yağı saçlarınızı temizleyen, parlatabilen ve şekillendiren doğal çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Hindistan cevizi yağı anti-mikrobik özellikleri, laurik asit ve saçları güçlendiren, kafa derisini koşullandıran ve saçları yeniden şekillendirmeye yardımcı olan orta zincirli yağ asitleri bakımından zengindir.

Hindistan cevizi yağı vitaminler, mineraller ve diğer besin öğeleri bakımından zengindir; saçlar için besleyici faydalar sunan, hindistan cevizi yağı saçlarınızı güçlü, parlak ve harika gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Saçınız kuru ve kırılgansa, muhtemelen tatlı su tüketmiyorsunuzdur. Su saç ve cilt dahil tüm vücudu sulandırmaya yardımcı olur. Özellikle ilerleyen yaşlarda, hormon sağlığı da saç sağlığında önemli bir rol oynamaktadır.

Sağlıklı katı yağ (tereyağı gibi) tüketerek, bol miktarda su içerek ve saçları doğal hindistan cevizi yağı ürünleri ile sağlığına kavuşturabilirsiniz. Saçlar için ve sağlık için tehlikeli kimyasal içerik barındıran şampuanlar, kremler ya da şekillendiriciler yerine, hindistancevizi yağı içeren doğal saç bakımı ürünlerini kullanmalısınız.

Hindistan cevizi yağı, antioksidan bakımından zengindir ve antiviral, antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Saçlarda kullanıldığında, saç dökülmesi önleme, mantarla mücadele, saç büyümesini destekleme ve genel zararlı kimyasallar olmadan hacim kazandırma ve parlaklık kazandırma gibi etkilere sahiptir.

Zaten en sevdiğiniz kozmetik ve saç ürünlerinin bileşen etiketlerine bakarsanız içerisinde hindistan cevizi yağının da olduğunu göreceksiniz.  Bununla birlikte, çoğu kozmetik ve saç ürünleri aynı zamanda sağlığınıza zararlı olabilecek diğer bileşenleri de içerirken, aslında saçınıza ve cildinize zarar verir.

Ticari amaçla üretilken saç bakım ürünlerindeki sert kimyasallar saçlarınızı düz, kuru ve hasarlı yapar. Küçük miktarlarda hindistan cevizi yağı eklemek sadece yeterli değildir. Bu nedenle geleneksel ürünleri önlemek ve en sevdiğiniz doğal organik şampuanlar ve ürünlerle birlikte rejiminize hindistan cevizi yağı da eklemeniz gerekir.

Unutmamanız gereken şu ki, pahalı ve zararlı saç bakım ürünlerinin yanında hindistan cevizi yağı daha güvenli, daha uygun fiyatlı ve bir çok saç bakım ürününden daha faydalıdır.

Ayrıca bkz: Hindistan Cevizi Yağı Kremi Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir