Sönük ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

Yıpranmış Saçlarınıza Yeniden Hayat Verin

Boya, saç biçimlendirici ürünler, kuaförde yaptırılan şekillendirme uygulamaları… Sönük ve yıpranmış saçlarınızla ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Önerilerimize bir göz atın ve saçlarınıza yeniden hayat verin!

saç bakımı, saçlar, güzellik

Sponsorlu Bağlantılar

Saçlarınıza yaşam kaynağını geri kazandırın

Saçlarınızın nemi sağlığının da garantisidir. İşlem görmüş ve yıpranmış saçlarınıza nemini yeniden kazandırmak için dikkat edeceğiniz birkaç temel nokta var. Bunlardan biri, saçlarınızı sıcak suyla yıkamaktan kaçınmak. Soğuk su, nemi saçınıza hapseder ve saçlarınıza parlaklık kazandırır. Saçlarınızda kullandığınız ürünleri de dikkatli seçmelisiniz.

Saçlarınızı kurularken dikkat edin

Banyodan çıktığınızda saçlarınızın suyunu yumuşak bir havluyla alın. Saçlarınızı havluyla kuruturken sert olmamaya dikkat edin. Aslında, saçlarınızı nemli bırakmak daha doğru bir tercih çünkü böylelikle suyu hapsedecektir. Saçlarınızı saç kurutma makinesiyle şekillendirirken, ıslak olmamasına ve makineyi düşük ayarda kullanmaya dikkat edin. Saçlarınızı, başınızı eğip aşağıdan yukarıya doğru tarayın ve ayrık dişli bir tarak kullanın. Bakım amaçlı olarak durulamanın gerekmediği ürünler kullanabilirsiniz. Bu tür ürünler saçınızın bakımını yaptığı gibi, biçimlendirici görevi de görürler.

Kuaförde doğru seçimler yapın

Kuaförde yaptırdığınız kimyasal uygulamalar konusunda olabildiğince bilgili olmanızda fayda var. Saçınızda kullanılan ürünlerin hidrojen peroksit oranının fazla olmaması önemlidir. Kalıcı saç düzleştirme veya perma gibi uygulamalar yaptırırsanız, belirli aralıklarla saçlarınızın sağlığını restore edecek özel bakımlar uygulatmayı unutmayın. Boyalı saçlarınız için özel, saçınızın nemini korumasına yardımcı olacak, alkol içermeyen ürünler tercih edin. Serum bakımlarına da yönelebilirsiniz. Bakım kremlerini, maskeleri ve serumları saç uçlarınıza iyice yedirmeye, daha sonra saç diplerinize geçmeye özen gösterin.

Hacimli, sağlıklı saçlar

Saç kreminizi arada bir değiştirmeye özen gösterin. Sürekli aynı ürünleri kullanmanız saçlarınızda bağışıklığa yol açabilir. Hafif, saçınızı yormayacak, ağırlık hissi yaratmayacak ürünlere yönelin. Böylece saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Güneşe çıktığınız zamanlarda saçlarınızı zararlı ışınlardan koruyacak ürünler tercih The Style Glossyedin. Güneş özellikle işlem görmüş saçlar üzerinde olumsuz etkilere sahiptir. Havuza ve denize girdikten sonra da saçlarınızı iyice durulamayı unutmayın…

By Ilgın Yıldız for The Style Glossy

İstanbul’da yaşayan Ilgın Yıldız, özellikle kültür, sanat ve kadın yaşam tarzıyla ilgili konulara eğilen, birçok şirkette çalışmış bir editör ve yazardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir