Tırnak Boyaması Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Tırnak Boyama İşlemi

Tırnak boyama işlemi bayanlar tarafından yapılan ve tırnakların daha göz alıcı desenlerle boyanmasıdır. Ojede olduğu gibi sabit ve tek renk kullanmanın yerine farklı renklerle tırnak üzerinde çeşitli desen motifleri kullanılarak adeta birer tablo yapılır. Tırnaklar bu sayede daha göz alıcı hale gelirler.

Tırnak boyama avrupada ortaya çıkmış ve zaman içerisin de tüm dünyayı sarmış bir uygulama haline gelmiştir. İlk zamanlar da tırnak boyama işlemi tınak boyaları yardımı ile saatler süren işlemler sonucu tırnağa işleniyordu fakat daha sonra tırnak boyama makinelerinin ortaya çıkması ile tırnak boyama işlemi birkaç saniye de tamamlanır oldu. Bu saye de hem tırnak boyama işlemi kısaldı hem de tırnak boyama ücreti oldukça düştü ve herkes istediği zaman tırnaklarını boyatma imkanına kavuştu.

Tırnak Boyama Makinesi İle

Tırnak boyama makineleri sayesinde tırnaklar aşağıdaki şekilde boyanmaktadır;

İlk önce tırnağınıza işlemek istediğiniz resmi veya deseni buluyorsunuz veya orada bulunan kataloglar dan seçiyorsunuz, daha sonra elinizi aletin içerisin de bulunan yuvaya yerleştiriyorsunuz ve alet birkaç saniye de istediğiniz deseni tırnak boyları ile tırnağınıza işlemiş oluyor.

Tüm bu işlemleri yapmadan önce tırnağınız güzelce temizleniyor, daha sonra tırnağınıza bir kaç beyaz ve saydam boya sürülüyor, ardın dan resim tırnağınıza alet yardımı ile ileniyor ve resim işlendikten sonra üzerine koruyucu boya sürülerek tırnak boyama işlemi bitiriliyor.

Tırnak boyama fiyatları günümüz de oldukça değişken fiyat aralığın da çünkü makine ile yapım ile el ile yapım arasın da ciddi fiyat farklılıkları oluyor. Ama genel bir fiyat aralığı isterseniz 20 TL ile 80 TL arasın da değişiyor.

Bu işlemler sayesin de birbirin den farklı ve göz alıcı tırnak şekillerine sahip olabilirsiniz.

Tırnak Boyama Resimli Anlatım

Kiraz Çiçeği Desenli Tırnak Boyası (Video)

Zebra Desenli Tırnak Boyama (Video)

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir