Yapılması Basit ve Güzel Saç Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Basit Saç Modelleri

Saçlar dış görünüş açısından büyük önem taşıdığından düzenli olmaları önemlidir. Diyelimki çok acil olarak bir yerlere çıkmanız gerekmekte o zaman saçlarınıza şekil vermek için saatlerce vaktiniz yok birkaç dakika içinde bu sorunu halletmeniz gerekiyor. Bunun için yapılması oldukça basit ama göze hoş görünen bir kaç saç modeli vereceğiz.

Kısa, uzun, topuz, bukleli, dalgalı…. Birbirinden farklı saç tasarımlarını sizde evde kolayca uygulayabilirsiniz. Sezonun ilgi çeken modelleriyle baş döndürmeye hazır olun. Kuaförden çıkmışsınız izlenimi veren modellerden bir kaç örnek verelim şimdi sizlere:

Asil Topuz

Bu topuzu uygulamak oldukça basit. Volüm sağlayan bir şampuanla saçı yıkadıktan sonra fırça yardımıyla düz kurutun. Saçlarınızı gergin bir şekilde ucu kancalı bir lastik tokayla toplayın. Elinizi bigudi gibi düşünün ve atkuyruğunu elinize dolayın. Topuzu friketeler yardımıyla alttan sabitleyin. Kulak hizasına gelen yan bölümleri hafifçe açın ve yine friketelerle tutturun. Spreyle sabitleyin.

Romantik Bukleler

Uzun saçlara sahipseniz, abartısız ve romantik bu modeli başarı ile uygulayabilirsiniz. Buklelerin doğal görünmesi ve uzun süre dayanıklı olması için saçlarınıza dolgunluk verecek bir şampuanla yıkayın. Fön makinesiyle saçlarınızı kurutun. Hafif nemliyken köpük yada jöle uygulayın. Fön makinasının bigo aparatı ya da bir fön fırçasıyla doğal bukleler yaratabilirsiniz. Başınızı öne eğin ve tutam tutam ayırdığınız saçlarınızı fırçaya sararak kurutun. Tümü bittiğinde başınızı arkaya atın. Perma tarağı yada parmaklarınızla şekil verin.

Su Dalgası

Saçlarınıza hafif su dalgası efektini vermek için öncelikle elektriklenmeyi önleyen bir şampuanla yıkayın. Fön makinesiyle kurutmadan önce köpük sürün. İri bir fırça tarakla saçınıza fön çekin. Göz hizasından başlayarak saçlarınızı maşaya bir tur sarın. Maşa yerine orta boy fırça tarakla da aynı etkiyi sağlayabilirsiniz. Son olarak sprey sıkın.

Modern Ve Asi

Kısa kesimli saçlarınıza biraz hava katmak istiyorsanız, bu model tam size göre olabilir. Uygun bir şampuanla saçınızı yıkayın. Temiz saçlarınızı kurutmadan önce kahkül bölümü hariç tüm saçınıza bol miktarda sert jöle uygulayın. Bigo aparatlı bir kurutma makinesiyle saçınızı kurutun. Kahküllerinizi iri fön fırçasıyla içe doğru gevşek bir şekilde sarıp kurutun. Saç spreyi sıkarak işlemi tamamlayın.

Saç Lastiği İle Yapılan Modeller

Saç lastiğiyle 30 saniyede 4 FARKLI MODEL

Sponsorlu Bağlantılar

Aceleniz var ve saçlarınıza fön çektirecek zamanınız yok. Bu durumda ihtiyacınız olan tek şey bir saç lastiği. İşte, 30 saniye içinde yaratabileceğiz 4 farklı mucize saç modeli…

1.Atkuyruğunu bu versiyonu oldukça yüksek olmasıyla dikkat çekiyor. Arkada sıkıca toplanan saçlar şık bir görünümü de garanti ediyor. Peki nasıl yapacaksınız? Saçlarınızı geriye doğru tarayın ve başınızın arkasındaki en üst noktada toplayın. Kalan kısa tellerinizi ise ıslak parmaklarınızla saçlarınıza yapıştırın.

2.Örgü saçlar yazın en hit modelleri arasında şu sıralar. Özellikle de dağınık görüntüsüyle… Saçlarınıza parmaklarınızla hafifçe krepe yapın. Daha sonra tümüyle geriye doğru alıp düzensiz bir saç örgüsü uygulayın.

3.Bu “yataktan kalkmış” görüntüsünü yakalamak için tek yapmanız gereken saçlarınızı hafif yana doğru gevşek ve dağınık bir biçimde toplamak. Parmaklarınızla başınızın arka tarafında saçlarınızın diplerini krepe yapın. Ardından saçlarınızı yana doğru toplayarak lastikle sabitleyin. Saçlarınızın uçlarını da biraz dağıtabilirsiniz. Birkaç tutam saçınızı yüzünüze düşürebilirsiniz.

4.Bu basit topuz modeli aynı zamanda tam bir yaz saçı olarak öne çıkıyor. Saçlarınızı başınızın üzerinde avucunuzun içinde dağınık bir şekilde toplayın ve çevresini saç lastiğiyle tutturun. İşlem sonunda parmaklarınızla birkaç tutamı topuzdan ayırabilir ve gevşek krepelerle hareketlendirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir