Yüz Şekline Göre Kaş Şeklini Seçme

Sponsorlu Bağlantılar

Size uygun kaş şeklini bulun!

Kaşlarımız yüzümüzün en göze çarpan unsurlarındandır. Yanlış kaş biçimi, yüz dengesini bozar ve hoş bir görüntü oluşturmaz. Doğru kaş şeklini seçmek içinse yüz tipinizi bilmeli, kaş yapınızı tanımalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kalem kapın!

Bir kurşun kalem alıp burnunuzun kenarında dik şekilde tutun. Kalemin ucu kaşınızın başlaması gereken noktayı gösterir. Kaşın eğim kazanacağı nokta, gözbebeğinizin bitiş noktasıdır. Kaşınızın bitmesi gereken noktayı da kalemin ucunu kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınıza götürerek belirleyebilirsiniz.

Doğru kaş şeklinin mucizesi

Yüzünüzün biçimi ovalse, kaşlarınızın biçimi uzun, kaş çizginiz hafif yuvarlak olmalıdır. Kaşlarınız göz çukurundan hafifçe dışarı doğru uzanmalıdır. Kuyruğu uzun kaşlar, yüzünüzün aşırı uzun görünmesini engeller. Uzun yüzlüyseniz, kalınca ve yatay kaş modelleri tercih edebilirsiniz. Yüzünüz yuvarlaksa, kavisli kaşlara yönelebilirsiniz fakat bu kavislerin güçlü olmaması, yani yüzünüzü olduğundan daha yuvarlak göstermemesi gerekir. Kavisli kaşların, dolgun yanaklı ve düşük göz kapakları olan kadınlarda da mucizeler yaratabildiğini belirtelim. Kare biçimli bir yüze sahipseniz, biraz yuvarlaklığa ihtiyacınız var demektir. Kaşlarınız, yüz tipinizi yumuşatmalıdır. Bunun için, çok kalın veya uzun olmayan, kavisli kaş biçimleri tercih edin. Kalp biçiminde bir yüzünüz varsa, nispeten kalın ve kısa kaşlar tercih edebilirsiniz. Bu tip yüzlerde, çenenin daha geniş olduğu izlenimini yaratmak gerekir. Bunun yanında, kavisli ve keskin kaşlar yüzünüzü sivri gösterir. Dikdörtgen biçimli yüzlerde, hatları yumuşatmak önemlidir. Kuyruğu çok uzun olmayan, yuvarlak kavisli, doğal görünümlü kaş modellerine yönelebilirsiniz. Ayrıca, yüzünüz kemikliyse veya sert bir ifadeye sahipseniz, yine oval biçimler tercih edebilirsiniz.

Göz yapınızı hesaba katın

Kaş kuyruğunuz aşağıya doğru fazla uzamamalı. Bu tür kaşlar, size yorgun veya üzgün bir ifade verebilir. Kavisli kaşlar, görünümünüze çekicilik katabileceği gibi, fazlası abartılı durabilir. Keskin, üçgen kavislerin, sizi fazla ciddi veya kızgın gösterebileceklerini unutmayın. Gözlerinizin büyük görünmesi için, kaşlarınızın başlangıç kısımlarını biraz daha açtırabilirsiniz. Kalın kaşlar ise son yıllarda çok revaçta. Bu tür doğal kaşlar, göz bölgesini belirginleştirir. Düşük bir göz yapınız varsa, kaşlarınızın kuyruğu daha yukarıda olmalı; aksi takdirde üzgün bir ifadeniz olur. Ayrıca kaşlarınıza düz bir şekil de verdirebilirsiniz. Gözleriniz küçükse, keskin kavislere yönelmeyin; kaşlarınıza kalın ve uzun şekil verdirin. İri ve yuvarlak gözlüyseniz, yine kalın ve yumuşak eğimli kaşlar kullanabilirsiniz.

The Style GlossyBy Ozlem Ozarpaci for The Style Glossy

Özlem Özarpacı çeşitli televizyon ve reklam prodüksiyonlarının kostüm ekiplerinde çalışıyor. Bunun yanında serbest yazarlık
ve çevirmenlik yapan Özarpacı’nın makaleleri çeşitli web siteleri ve dergilerde yayımlanıyor. Özarpacı, aynı zamanda 2009’dan beri aksesuar tasarımcılığı yapıyor. 

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir