Kadın ve Erkeklerin İnternetten En Çok Satın Aldıkları Ürünleri

Sponsorlu Bağlantılar

İnternetin En Çok Satılanları

İnternetten alışveriş son yıllarda büyük bir patlama yaptı ve bir çok internet kullanıcısı alışverişini internet üzerinden yapmaya başladı.İnternet üzerinden alışveriş için güvenilir sitelerinde ortaya çıkması ile birlikte bu oran her geçen gün artmakta.

İnternetten alışverişin en güvenilir isimlerinden birisi olan Sahibinden.com’un 2011 yılının ilk 10 aylık verilerini göz önünde bulundurarak erkeklerin ve kadınların alışveriş alışkanlıklarını görmek mümkün.Bu veriler ışığından erkeklerin ve kadınların internet üzerinden en çok hangi ürünleri satın aldıklarını görebiliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

En Çok Alınan Ürünler

İşte kadınların ve erkeklerin alışverişte tercih etiği ürünler;

Verilere göre, kadınlar yüzde 24,32 oranla en çok giyim ve aksesuar,erkekler ise yüzde 15,8 oranla en çok cep telefonu satın alıyor.

Erkekler bir alışveriş için ortalama 70 TL, kadınlar ise 60 TL harcıyor. Kadınların alışveriş için harcadığı süre ayda 1 saat 48 dakika iken, erkeklerde bu süre iki katına çıkarak 3 saat 15 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

Erkekler, satın aldıkları cep telefonları için ortalama olarak 285 TLharcıyor. Kadınlar ise giyim ve aksesuar için bir alışverişte ortalama 50 TLödüyor.

Kadınların ve erkeklerin sahibinden.com’da yaptığı alışverişlerde tercih ettikleri ürünler ve oranlar ise şöyle sıralanıyor:

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    Ayşe
    07 Ekim 2012 - 15:38

    En Terasan Sonuclar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir